Samal ajal on selgusetu, kuidas laen vormistati. Nimelt võib erakond laenu võtta ainult krediidiasutustelt ja turutingimustel. Tulu võib erakond saada põhikirja alusel kehtestatud liikmemaksudest, erakonnaseaduses sätestatud tingimustel tehtud annetustest, riigi toetusest ja tehingutest erakonna varaga, kirjutab leht.
Teised episoodid puudutavad märkimisväärselt väiksemaid summasid. Aivar Tuulberg maksis väidetavalt 50 000 eurot altkäemaksu Kultuurikatla ehitustöödega seotud hangete eest. Villu Reiljan vahendas kahtlustuse järgi väidetavalt Vello Kunmani 20 000 euro suurust altkäemaksu, et too saaks ehitada lõpuni oma ehitusloata elumaja. Soodsamate rendilepingute pikendamise kahtlustus puudutab väidetavalt Aleksander Kofkinit, kes tasus Savisaarele hüvedega.
Riigi peaprokurör Lavly Perling rääkis teisipäeval antud pressikonverentsil neljast kuriteoepisoodist: rendilepingu põhjendamatu pikendamine ja selle eest hüvede saamine; puuduva ehitusloaga seotud ehitustööde jätkamine, mille eest lubati vara; kruntide vahetamine ja selle eest lubatud hüvitus ning hankemenetlusega seotud episood, mille eest saadi vara.
Kahtlustuse järgi võttis Edgar Savisaar 2014. ja 2015. aastal korduvalt altkäemaksu varade ja soodustustena nii enda kui ka kolmanda isiku kasuks kokku mõnesaja tuhande euro väärtuses.
Kaitsepolitsei pidas teisipäeval kinni korruptsioonikahtluse alla langenud Tallinna linnapea ja Keskerakonna esimehe Edgar Savisaare. Lisaks on kahtlustuse saanud Porto Franco OÜ suuromanik Hillar Teder, samuti on kahtluse all Silikaat Grupi omanik Vello Kunman, tema nõunik, endine tipp-poliitik Villu Reiljan ja ehituskontserni Rand & Tuulberg suuromanik Aivar Tuulberg, ettevõtja Alexander Kofkin ja Tallinna linnavolikogu esimees Kalev Kallo.