"Pean ütlema, et õiguskantsleril võtab märksa rohkem aega kui näiteks presidendil, et põhiseadusvastast materjali tagasi lükata. Kui presidendi menetlus kestab ehk kuu aega, siis minul ja Riigikohtul kokku võib kuluda ligikaudu aasta. Aga sellega tegelemata ei jäta ma kindlasti," sõnas Teder.
Õiguskantsleri hinnangul ei kaotaks apteegituru avanedes tõenäoliselt turuliidritega seotud ettevõtted kuigipalju turuosa. "Arvestagem sellega, et üleöö ei siseneks Eesti turule niikuinii ühtki uut ravimite hulgimüüjat," sõnas ta.
Kuna sotsiaalkomisjon otsustas ravimiseaduse arutelu lükata edasi, siis selle seadusesse surumine oleks Tederi sõnul selgelt põhiseadusvastane ja võimaldaks turuliidril oma tegevust samal moel vähemalt järgmise 1,5 aasta jooksul jätkata. "See tähendab, et erinevalt Riigikohtust, kes ütles oma otsuses ühemõtteliselt, et apteekide asutamispiirangud tuleb alates 9. juunist 2014 kaotada, jätaks parlament need selle sätte lisamisel endiselt kehtima."
"Nii-öelda uute asutamispiirangute eesmärk on suure nõudlusega – see tähendab ühe eelnõu versiooni järgi üle 4000 elanikuga – piirkondades asuvate apteekide kaitsmine konkurentsi tihenemise eest. Teisisõnu, Riigikogu eiraks ainuüksi selle paragrahvi seadustamisega Riigikohtu mullust otsust," sõnas ta.