Peale Kärbergi on PRIA tüssamises süüdistus esitatud ka kahele juriidilisele isikule: OÜ-le Omedu Rand ja OÜ-le Peipus Fish. Esimene neist on Kärbergi ettevõte, teine kuulub äriregistri järgi Andrei Eerole, kuid Kärbergil on õigus esindada ettevõtet kõikide majandustegevusega seotud tehingute tegemisel.
Kuna kriminaalasjas pole toimunud veel eelistungitki, ei saa prokuratuur ega PRIA petuskeemi kohta täpsemaid kommentaare anda. Väidetavasti olevat Kärberg saanud toetust kalalaeva moderniseerimiseks, kuid kasutanud seda muul otstarbel.
PRIA väitel vastasid laevad, millele Kärberg toetust taotles, toetuse määramise ajal sätestatud tingimustele ja enne toetuse väljamaksmist kontrolliti nii laevu kui ka toetusega seotud dokumente. Seega võib järeldada, et Kärberg pidi pea saja tuhande euro kõrvalekantimise toime panema protsesside hilisemates faasides.
Teadaolevalt kahtles PRIA juba enne Kärbergile toetuse maksmist, kas talle toetusraha anda. Osalt avaldas otsuse tegemiseks survet eelarveperioodi lõpu lähenemine.
"See kriminaalasi on järjekordse pikema jälitamise tulemusena tekitatud teema, kus tegelikkuses seda pettust ei tuvastatud. Kõik need laevad, mille renoveerimist PRIA toetas, ka renoveeriti ning tänasel päeval need sõidavad ja tegelevad kalapüügiga. Mingeid omafinantseeringute pettusi või olematuid laevu ei eksisteerinud," teatas Kärberg.
Kärberg lisas, et viimase 10–15 aasta aasta jooksul on mõned keskkonnainspektsiooni ametnikud teiste isikute suunamisel sihilikult otsinud võimalusi talle seadusrikkumisi leiutada, kuid need on kõik lõpuks kokku varisenud.
Kärberg on ka varem kohtu ees olnud ja teda on süüdistatud maksude maksmata jätmises, kohalike omavalitsuste valimistel hääletajate mõjutamises ja Peipsi kalurite sundimises IRL-iga liituma.