Ühe ettevõtja toetuse suurus on kuni 20 000 eurot ning selle eesmärk on aidata ettevõtetel kasvatada oma müügitulu ja luua uusi töökohti. Ettevõtja omaosalus on 20 protsenti.
„Oleme uue ettevõtete starditoetuse tingimuste disainimisel soovinud neid muuta ettevõtjatele lihtsamaks. Näiteks ei pea ettevõtja enam tõendama toetuse kasutamise kulusid, mis tähendab, et alustav ettevõtja saab toetust kasutada oma vajaduse järgi. Samuti oleme vähendanud aruandluse koormust – piirdutakse vaid vahe- ja lõpparuandega,“ ütles majanduse- ja infotehnoloogiaminister Tiit Riisalo.
Määruse tingimuste kohaselt võivad toetust saada kuni kolme aasta vanused ettevõtted, mis peavad kolme kuu jooksul toetuse otsuse langetamisest looma vähemalt ühe täistööajaga võrdselise töökoha ning maksma selle eest vähemalt miinimumpalka.
Võib luua ka mitu osalise tööajaga töökohta, mida tuleb hoida vähemalt kaks aastat. Toetusest makstakse kohe välja 75 protsenti ehk 15 000 eurot. Ülejäänud 20 protsenti makstakse välja toetuse perioodi lõpus ehk kahe aasta möödudes. Ettevõtja omaosalus on toetusest 20 protsenti ehk 5000 eurot.
Kehtestatud on ka nõuded käibele, mille kohaselt peab kahe aasta jooksul väljaspool Tallinna ja Tartu piirkonda asuv ettevõte saavutama käibeks 40 000 eurot ja Tallinna ning Tartu ettevõtted 80 000. „Käibe nõude kehtestamine aitab suunata alustavate ettevõtete starditoetust väljaspoole peamisi tõmbekeskuseid, sest soovime soodustada uute ettevõtete loomist kõikjal Eestis, kuid eriti just väljaspool Tallinna ja Tartu niinimetatud kuldset ringi,“ lisas Riisalo.
Starditoetuste avaldusi hakkab vastu võtma EAS-i ja Kredexi ühendasutus.