Toetuse eesmärk on tagada jalgsi ja jalgrattaga liikujatele ligipääs kohalikele teenustele ja töökohtadele ning soodustada jätkusuutlikumaid liikumisviise. Toetust saavad taotleda kõik Eesti omavalitsused, välja arvatud Tallinna, Tartu ja Pärnu linnapiirkonnad. Toetusmeede teenib eesmärki tõsta jalgrattaga või jalgsi liikujate osakaalu.
Riik soovib ja loodab, et sellest voorust rahastatud projektide valmimisel on Eestisse 2025. aasta lõpuks rajatud vähemalt 24 kilomeetrit jalgratta- ja jalgteid,
ütles riigihalduse minister Jaak Aab pressiteates.
"Tõenäoliselt on see omavalitsustele alles esimene taoline rahastusvoor. Kui kõik läheb plaanipäraselt, peaks aasta jooksul struktuurifondidest järgnema juba järgmine voor mahus 20 miljonit eurot," lisas ta.
RTK elu- ja ettevõtluskeskkonna talituse juhataja Lauri Alveri sõnul saab omavalitsus toetust küsida 50 000 kuni 500 000 eurot projekti kohta.
"Lisaks toetusele tuleb omavalitsustel projekte finantseerida osaliselt ka oma vahenditest. Omafinantseeringu määr sõltub kohaliku omavalitsuse üksuse põhitegevuse tuludest ja üksuse elanike arvust. See on vahemikus 30–60 protsenti toetatava tegevuse kuludest," ütles Alver.
Taotluste esitamise tähtaeg on 18. aprill. Toetusest hüvitatakse väljaminekud, mis tekivad jalgratta- või jalgtee ehitamisel, kuid mitte projektijuhtimise, käibemaksu, maa soetamise ega Euroopa Liidust või muudest riigieelarvelistest vahenditest rahastatud kulusid.