Töötukassa juhatuse esimees Meelis Paavel ütles pressiteate vahendusel, et ehkki tööturu hooajalisust arvestades on registreeritud töötuse kasv aasta alguses tavapärane, jäi see eelneva paari aastaga võrreldes tagasihoidlikumaks.
Kõrgeim oli jaanuaris registreeritud töötuse määr jätkuvalt Ida-Virumaal (11,0%) ja Valgamaal (8,9%) ning madalaim Harjumaal (3,5%) ja Tartumaal (3,8%).
Kõige suurema osa eelnevalt töötanud registreeritud töötutest moodustasid jaanuari lõpus oskustöötajad ja käsitöölised (20%), lihttöölised (19%) ning teenindus- ja müügitöötajad (17%).
Jaanuarikuu jooksul lisandus detsembrikuuga võrreldes rohkem uusi tööpakkumisi – 3417 –, millest 50,4% sisestati töötukassa portaali kaudu.
Vahendatavaid töökohti oli kuu jooksul 6039. Kõige rohkem tööpakkumisi oli teenindus- ja müügitöötajatele (23%). Järgnesid pakkumised seadme- ja masinaoperaatoritele ja koostajatele (18%) ning oskustöötajatele ja käsitöölistele (16%).
Tööalasel koolitusel osales jaanuaris 3034 ja tööotsingu koolitusel (tööotsingu töötoas) 1173 inimest. Tööpraktikal käis 875, tööharjutusel 587 ning tööklubis 304 inimest. Karjäärinõustamist osutati 1765 korral.
Töötukassa maksis jaanuaris töötuskindlustushüvitist 10 690 inimesele. Keskmine täiskalendrikuu eest makstud hüvitis oli 398 eurot.
Kindlustushüvitise koondamise korral määras töötukassa jaanuaris 1027 inimesele. Keskmine jaanuaris määratud hüvitis oli 1676 eurot ning hüvitisteks maksti kokku üle 1,7 miljoni euro.
Töötukassa alustas jaanuarikuust mitme uue töölesaamist ja töötamist toetava teenuse osutamist. Kodust kaugemale tööle asujatel on võimalik saada mobiilsustoetust sõidukulude katmiseks esimestel töökuudel. Vähenenud töövõimega inimestele pakutakse vajadusel kogemusnõustamist ja tööalast rehabilitatsiooni ning makstakse töölesõidu toetust või hüvitatakse saatja sõidukulu. Uusi võimalusi on juba kasutatud ning märtsis alustavad esimesed kliendid ka kaitstud tööl osalemist.