Peaminister Manuel Valls kasutas kolm korda põhiseaduslikku meedet seaduste paketi vastuvõtmiseks parlamendis ilma hääletuseta, et vältida riski, et sotsialistidest erakonnakaaslased selle tõkestavad.
Pikaleveninud menetlusprotsess parlamendi kahes kojas jõudis neljapäeva pärastlõunal lõpule, kuna ükski parlamendisaadik ei algatanud valitsuse umbusaldamist.
Valls nimetas seaduste vastuvõtmist "suureks sammuks meie riigi reformimise teel: rohkem õigusi töötajatele, nähtavust väike- ja keskmise suurusega ettevõtetele ja rohkem töökohti".
Valitsevad sotsialistid on tööjõureformide paketi küsimuses lõhenenud ning võimupartei seadusandjatel jäi vaid kaks häält puudu valitsuse vastu usaldushääletuse algatamisest.
Opositsioonilised vabariiklased ja Vasakrinne teatasid, et kavatsevad pöörduda seaduste hääletuseta vastuvõtmise asjus põhiseadusnõukogusse.
Valitsus püüab reformidega lihtsustada töötajate palkamist ja vallandamist, kuid oponentide hinnangul on reformipakett liigselt kaldu ettevõtete poole ega vähenda riigi 10 protsendi suurust töötuse määra. Ametiühingute sõnul nullivad reformid töökindluse ning ei langeta töötuse määra.