„Kokkupuude erinevate kemikaalidega on enamikes elu- ja majandusvaldkondades paratamatu, kuid paljude tegevuste juures inimesed ei oska mõeldagi kasutatavale ainele kui kemikaalile, mis võib nende tervist ohustada. Tegelikult võib selline hoolimatus väga kurjasti kätte maksta; mõnikord ilmneb mõju koheselt, teinekord alles aastate pärast. Mõnedel juhtudel on tervisehäire mõõdukas - näiteks silma- ja/või nahaärritus, kuid tõsisema probleemi puhul viia kas astma, viljakusprobleemide ja sünnidefektide või isegi vähktõveni. Alati ei ole oluline, kas kokkupuude mürgiga on olnud lühiajaline või on see kestnud aastaid. Tekkinud tervisehäire läbi kannatab töötaja elukvaliteet, tööandja rahakott, ning see on koormiseks kogu ühiskonnale.“ selgitab kampaania teemavaliku tagamaid Tööinspektsiooni töötervishoiu peaspetsialist Silja Soon.
Kampaaniaga hõlmatavateks valdkondadeks on Euroopa Vanemtööinspektorite Komitee poolt valitud pagari- ja puidutööstused, autoremonditöökojad ning keemilised puhastused.
„Riskianalüüs ohtlike ainete kasutamisel“ raames kontrollitakse ajavahemikul 15.09-31.12.2010 Eestis 150 ettevõtet. Sihtkontrolli raames tegelevad kontrollimisega 29 Tööinspektsiooni inspektorit.