21.01.2011 Reede

Taani analüütiku meelest ei too palkade tõstmine midagi head

Christensen ütles ajalehele antud intervjuus, et ei näe enam Eesti majanduses tasakaalustamatusi. "Nüüdsest peaksime kogema taastumist. Kui tugev see tuleb, on suur küsimus," rääkis ta. "On ka oht, et taastumine siseriiklikult on väga kiire. Me ei taha enam kasvada nii kiiresti kui varem, sest siis tulevad tasakaalustamatused tagasi."

Christenseni sõnul on palkade piiramine jätkuvalt väga oluline. "Meil ei ole ruumi palgatõusuks, sest peame töötuse alla saama," lausus ta. Töötuse vähendamiseks tuleb parandada konkurentsivõimet, see on analüütiku sõnul saavutatav üksnes palkade piiramise, kõrgema tootlikkuse kasvu või mõlema teel.

Christenseni sõnul ei tähenda see, et palgad tuleks kõigil külmutada. "Loomulikult ei ütle ma, et keskmine palk Eestis on kõrge. Keskmine eestlane teenib oluliselt vähem kui keskmine soomlane. Kuid see teeb Eesti atraktiivseks investeeringutele."

Ta lisas, et kui tahta Eestis sama kõrgeid palku kui Soomes, pole siin enam varsti töökohti. "See ei ole poliitiline seisukoht, vaid majanduslik reaalsus."

Christensen märkis ka, et Eestis on töötushüvitised väga madalad, kuid nende suurendamine viib miinimumpalga tõusuni, mis tõstab omakorda töötust.

Küsimusele, kas euroala võlakriis võib mõjutada Eesti majanduse taastumist, vastas analüütik, et võlakriisi intensiivistumise ja euro kokku kukkumise puhul ei omaks tähtsust eurotsooni kuulumine või mittekuulumine. See oleks tema sõnul kohutav uudis kogu Euroopa majandusele.

BNS


Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255