Tööinspektsiooni teabeosakonna juhataja Kristel Plangi sõnul on kampaania eesmärgiks teadustada, et esmapilgul lihtsa asjana tunduvale libisemise ja komistamise ohule rohkem tähelepanu pöörataks. „Eestis on kõigist tööõnnetustest kukkumisega seotud 20 protsenti. Taolistel õnnetustel on aga kahjuks tihti rängad tagajärjed, nimelt on kukkumisest põhjustatud haiguslehtedest 35 protsenti kestusega 1-3 kuud.“
Plangi märkis, et libiseda või komistada võib meist igaüks, sõltumata vanusest, ametist või tervislikust seisundist. „Keegi meist ei või olla kindel, et temaga taolist õnnetust ei juhtu. Kuid kahetsusväärselt vaadatakse tihti kaastöötaja kukkumisele kui naljale, eriti kui see ei põhjustanud rasket vigastust.“
Kampaania raames viib Tööinspektsioon läbi teabepäevi üle Eesti ning toimub ka libisemise ja komistamise sihtkontroll, mis keskendub toiduainetetööstuse, metallitööstuse, tervishoiu, hotellide, restoranide ning jaemüügi ja hulgimüügi sektorile, teatas BNS-ile Tööinspektsiooni avalike suhete peaspetsialist Sander Sõõrumaa.
Euroopa Vanemtööinspektorite Komitee viib tänavu üle Euroopa läbi kampaania samal tasapinnal libisemisest ja komistamisest põhjustatud õnnetuste ennetamiseks. 26 riigis toimuva kampaania ettevalmistamiseks ja koordineerimiseks moodustati Eesti juhitav töörühm.