Nõukogu leidis, et hüvitise maksmist peaks mai eest jätkama samadel tingimustel, mis on kehtinud eelmisel kahel kuul, teatas töötukassa.
Valitsus on lubanud hüvitise maksmiseks lisavahendeid ja plaanib kinnitada töötasu hüvitise pikendamise ühe kuu võrra sel nädalal.
Maikuu töötasu hüvitamise avaldusi hakatakse e-töötukassas vastu võtma 1. juunil.
Hüvitist saab taotleda tööandja, kelle käive või tulu on sellel kuul, mille eest hüvitist taotletakse, langenud vähemalt 50 protsenti võrreldes perioodiga 2019. aasta detsembrist kuni 2020. aasta veebruarini või 2020. aasta teise poole keskmise käibega.
Seega on võimalus abi saada ka ettevõtetel, kes alustasid tegevust 2020. aastal. Oluline on, et ettevõtte suhtes poleks algatatud sundlõpetamis-, likvideerimis- ega pankrotimenetlust ning ettevõttel puuduvad maksuvõlad või need on ajatatud.
Hüvitist makstakse töölepinguga töötajale, kellele pole kokkulepitud mahus tööd anda või kelle töötasu on vähendatud. Toetust saab taotleda töötaja eest, kelle tööle asumise kuupäev tööandja juures on hiljemalt 2021. aasta 1. jaanuar. Töötajat, kellele on hüvitist taotletud, ei tohi samal ega järgneval kahel kuul koondada.
Töötukassa hüvitab töötajale ühes kuus 60 protsenti tema keskmisest kuupalgast, andmed tulevad maksu- ja tolliametist. Hüvitise maksimaalne suurus ühele töötajale on 1000 eurot kuus brutos. Lisaks töötukassa panusele maksab tööandja oma töötajale tasu vähemalt 200 eurot brutos. Tööandjal tuleb oma osa välja maksta enne hüvitise taotluse esitamist.
Toetust saavad ka füüsilisest isikust ettevõtjad (FIE), kelle ettevõtlustulu oli 2020. aastal 50 protsenti väiksem kui 2019. aastal. FIE toetuse suurus on 584 eurot kuus.