Esimeste nädalate jooksul suleti kohvikud, meelelahutuskohad, casino, ja muu hasartmängu asutused. Haiglad läksid üle plaaniliselt ravilt suletud osakondade peale ning edasi lükati operatsioone, ravisid mida saab edasi lükata.
Pandeemia ei taandunud siiski esimese aasta jooksul küllaltki palju ning arendama hakati covid viiruse vastaseid vaktsiine. Lootus tekitada karjaimmuunsus kehtib veel siiani. Majanduslikult vajus maailm väiksemasse auku, millest loodeti kergema vaevaga välja ronida. Siiski, olukord intensiivistus küllaltki kiiresti ning majandusega seotud sektoreid tabas taaskord langus ning kriis.
Kui kogu maailma majandus kannatas languse käes, leidus ka harusid ning erasektoreid, mis siiski ka osaliselt võitsid kogu maailma majanduslangusest. Käesolevalt toome välja ärisektorid, mis võitsid enim majanduslikust langusest.
Meditsiin ja rahandus plaanilise ravi taga
Covid viirus on mõningatel juhtudel surmaga lõppev haigus, mis põhjustab lisaks hingamisprobleemidele ka teisi nähtusi inimkehas. Meditsiiniga seotud asutused pidid hakkama täisvõimsusel tööle ning mõningates riikides ka viimase piirini viidud töökoormusega.Meditsiin võitis tänu pandeemiale ja majanduslangusele põhitõel, et investeeringud meditsiiniseadmete tootmisele ja ravi ning ravimite loomisele kasvas ulmelise kiirusega. Meditsiini ei tohiks võrrelda äriga, sest selle eesmärk on inimesi aidata, neid ravida. Kuid kogu meditsiini haru taga on siiski miljardiäri, mis koosneb investeeringutest, maksetest, kuludest ravile, palkadest ning rahalisest kadu protsendist.
Kui siiani olid haiglad ja arstid teinud tööd seadmete ja varudega, mis on algsetel andmetel pandud paika haiglate arenguplaanides, mida koostatakse iga 3 aasta tagant. Majanduslanguse ajal jõustus uus vara loomise põhimõte, millega hakati tootma haiglatele uut varustust ning võimalusi töötada paremates tingimustes.