Näitaja on seejuures liikmesriikide lõikes väga erinev. Kõige hiljem, keskmiselt 33,4-aastasena lahkuvad noored vanematekodust Horvaatias. Järgnevad Slovakkia, Kreeka, Bulgaaria, Hispaanias, Malta ja Itaalia, kus vanemate elukohast lahkumise vanus jääb vahemikku 30,8–30 aastat, teatas Eurostat.
Kõige varem, keskmiselt 21,3-aastasena lahkuvad noored vanematekodust Soomes. Järgnevad Rootsi, Taani ja Eesti, kus noored lahkuvad vanematekodust keskmiselt vastavalt 21,4, 21,7 ja 22,7-aastaselt.
Seejuures on kümne aastaga tõusnud vanematekodust lahkuvate noorte keskmine vanus 14 Euroopa Liidu riigis. Enim Horvaatias, kus näitaja suurenes 1,8 aasta võrra. 2012. aastal lahkusid noored vanematekodust kõige varem Rootsis, toona oli keskmiseks vanuseks 19,9 aastat. Kümne aastaga on Rootisis keskmine vanematekodust lahkumise vanus tõusnud 1,5 aasta võrra.
Kusjuures kõikides Euroopa Liidu riikides kolivad noored naised vanematekodust keskmiselt varem välja kui noormehed. Nimelt lahkusid 2022. aastal liikmesriikide keskmisena mehed vanematekodust 27,3-aastaselt ja naised 25,4-aastaselt.
Kui mehed lahkusid oma vanematekodust keskmiselt pärast 30. eluaastat üheksas Euroopa Liidus riigis – Horvaatias, Bulgaarias, Kreekas, Slovakkias, Hispaanias, Itaalias, Maltal, Sloveenias ja Portugalis –, siis naiste seas oli näitaja nii kõrge vaid ühes liikmesriigis – Horvaatias.