Terviseameti erakorralise meditsiini osakonna juhataja Martin Kadai sõnul kutsus turistidele kiirabi hotelli administratsioon.
Kiirabi tasub kutsuda ikka ainult juhul, kui selleks ka tõeliselt põhjust on," ütles Kadai, kelle sõnul pole põhjust Hiinast pärit inimesi karta. "Tõenäosus, et siin liikuv Hiina turist viirust kannab, on tegelikkuses väga väike."
Turistidele kiirabi kutsunud hotelli töötaja tõi üheks põhjenduseks tõiga, et turistid ei armastanud oma toast väljuda. "Meile teadaolevalt pidasid hiinlased kiirabi saabumist riiklikuks formaalsuseks ning tegid meedikute saabumisel nendega täielikku koostööd. Haiglas tehtud kontroll aga näitas, et inimesed olid täiesti terved," ütles Kadai, kes palub inimestel säilitada rahu ning suhtuda tervishoiuressursi ja kiirabi kasutamisse lugupidavalt.
Hiina turistid lahkusid peale tervisekontrolli haiglast.
Kuigi maailma tervishoiuorganisatsioon WHO otsustas Hiinast alguse saanud koroonaviiruse leviku tõttu välja kuulutada rahvusvaheline terviseohu, ei soovi WHO piirata reisimist ega kaubavahetust.
Neljapäevase seisuga oli maailmas tuvastatud 7824 laboratoorselt kinnitatud 2019-nCOV juhtu, nende hulgas 16 tervishoiutöötajat. Teadaolevalt on praegusel hetkel tõsisemalt ohustatud peamiselt Hiina riskipiirkonnas elavad/viibivad tõsiste kaasnevate tervisehädadega vanemaealised inimesed.
Koroonaviirused avastati eelmise sajandi 60ndatel aastatel, viirused suudavad nakatada nii inimesi kui ka erinevaid loomi ja linde. Viirused tungivad organismi hingamisteede ja seedetrakti limaskesta rakkudesse, levides nii õhu teel piisknakkusena kui fekaaloraalselt. Tuntud koroonaviirused nagu beetakoroonaviirus HCoV-OC43 ja HCoV-HKU1 ja alphakoroonoviirus HCoV-229E põhjustavad nii ülemiste hingamisteede viirusnakkustele omaseid sümptomeid kui ka tõsiseid kopsuvaevusi, ohustades eelkõige vanureid ja väikelapsi.