Püsinäitus kõneleb teede ja kommunikatsiooni ajaloost, otsides vastust küsimusele, kuidas on maailm teede rajamisega ja kiiruste kasvamisega muutunud.
Koos uue püsinäitusega avatakse ka lastemuuseum, kus räägitakse sellistest mõistetest nagu teekonna pikkus, päevateekond ja aeg. Seetõttu on üks teema ajanäitajad ja aja mõõtmine, mistõttu palub muuseum inimestel tuua oma vanad seisma jäänud kellad maanteemuuseumisse, et koos seada üles kirev kellastend.
„Selleks et aja mõõtmisega seonduv saaks selgeks nagu kellavärk, võtame hea meelega muuseumisse vastu eestlaste kappidesse ja sahtlitesse seisma jäänud laua- ja seinakellad, käe- ja käokellad, uurid, medaljoni sisse peidetud kellad, digitaalsed kellad, munakellad, liivakellad, päikesekellad, äratuskellad ning kõik teised ajanäitajad,“ innustas maanteemuuseumi juht Kadri Valner inimesi.
Maanteemuuseum palub kellad saata või tuua otse Varbusele muuseumi, või leppida muuseumiga kokku nende kättetoimetamine muul viisil. „Kellasid saab loovutada kuni 14. märtsini. Kõik kellaannetajad saavad tänutäheks ühe tasuta perepileti ning igavese au ja kuulsuse oma väärika kella näol,“ lubas Valner.
Maanteemuuseum palub töökorras kelladel eemaldada patareid ning mehaanilised ajanäitajad loovutada üleskeeramata olekus. Kella juurde tuleks lisada annetaja kontaktid ning kella kohta teadaolevad andmed – päritolu, vanus, omanik, mõni põnev lugu, seik ja kõik muu, mida loovutaja ise märkimisväärseks või oluliseks peab.