Sillamäe volikogu lükkas teisipäeval ühehäälselt tagasi rahandusministeeriumi ettepaneku muuta ära Nõukogude ohvitseri Mihhail Rumjantsevi auks pandud tänavanimi. Rumjantsev oli Sillamäel sündinud leitnant, kes langes 1983. aastal Nõukogude okupatsioonivägede ridades Afganistani sõjas. Volikogu viitas seda otsust põhjendades, et Rumjantsevi tänava nime säilitamist palusid tema klassikaaslased.
Narva linn muutis pärast aastatepikkust vaidlust Eesti vastu võidelnud punarevolutsionääride Albert-August Tiimanni ja Ancis Daumani tänava nime ära, ent on keeldunud seitsme Nõukogude korraga seotud nime muutmisest.
Narva volikogu on kalevi alla peitnud linnavalitsuse eelnõu, mille kohaselt tuleks Narvas ümber nimetada Aleksei Juhhanovi tänav Väike-Rakvere tänavaks, Arsenti Bastrakovi tänav Masina tänavaks, Igor Grafovi tänav Madise tänavaks, Mihhail Gorbatši tänav Seedri tänavaks, 26. juuli tänav Juuli tänavaks, Partisani tänav Loome tänavaks ja 1. mai tänav Jaama tänavaks.
Seaduse kohaselt võib valdkonna eest vastutav minister kohaliku omavalitsuse üksuse asemel määrata senise kohanime asemele uue kohanime, kui kohaliku omavalitsuse üksus kohanimemäärajana ei ole kahe kuu jooksul pärast valdkonna eest vastutavalt ministrilt ettepaneku saamist seaduse nõuetega vastuolus olevat kohanime muutnud ja selle asemele uut kohanime määranud.
Tegu on peamiselt teises maailmasõjas Narva piirkonnas võidelnud Nõukogude armee sõdurite ja ohvitseride auks pandud tänavanimedega. Volikogu ajalooliste pärandite komisjoni esimees, praegu riigikogusse kuuluv keskerakondlane Aleksei Jevgrafov on Põhjarannikule öelnud, et nendel punaväelastel pole mingit seost Eesti okupeerimisega ning tegemist oli inimestega, kes võitlesid natsismi vastu.
Rahandusministeeriumi kohalike omavalitsuste poliitika osakonna nõuniku Margit Miti sõnul saab minister anda hinnangu Sillamäe volikogu protokollilisele otsusele ja selles esitatud kohanime muutmise vastuväidete põhjendatusele pärast seda, kui see on vastu võetud ja rahandusministeeriumile edastatud.
Kohanimeseaduse alusel on ministril kaalutlusõigus, see tähendab, et minister saab otsustada, kas rakendab kohanimeseaduses sätestatud menetlust. "Uue kohanime määramine eeldab ministrilt siiski arutelu pidamist kohanimenõukoguga. Seadus ei näe ette konkreetset tähtaega, mille jooksul minister peab otsustama kohaliku omavalitsuse üksuse asemel uue kohanime määramise," lausus ministeeriumi kohalike omavalitsuste poliitika osakonna nõunik.