"Tarbijakaitseamet teostab e-sigarettide reklaamide järelevalvet vastavalt seaduse võimalustele, tehes muuhulgas ka koostööd ravimiametiga, kellel on pädevus ravimiseaduse alusel reklaamijärelevalveks. Täna ei reguleeri e-sigarettidega seonduvat tubakaseadus, reklaamiseadus ega ka muud õigusaktid, mistõttu ongi tekkinud olukord, kus eri valdkond ja erinevate ametkondade pädevused ei ole piisava täpsusega reguleeritud," ütles Tarbijakaitseameti tarbijapoliitika ja avalike suhete osakonna juhataja Hanna Turetski BNS-ile.
Sotsiaalminister Taavi Rõivas ütles esmaspäeval ETV saatele "Terevisioon" antud intervjuus, et Tarbijakaitseamet võiks e-sigarettide reklaamimisele juba praegu "hambaid näidata", sest eksitav reklaam on kehtivate seadustega vastuolus ja e-sigarettide reklaamimine ohutu tootena on tema sõnul eksitav.
Rõvase sõnul reklaamitakse e-sigaretti praegu kui täiesti ohutut toodet. See on aga eksitav, sest peale nikotiini on e-sigaretis veel teisigi keemilisi aineid, mille sissehingamine võib olla kahjulik. "Ja seetõttu tahaks lihtsalt anda ühiskonnale selge signaali, et ei ole see midagi nii, et kui e-sigaretti tõmmata, siis see on süütu mänguasi. Eks siis igaüks ise saab otsustada, kas ta soovib e-sigareti kasutamist jätkata või ta arvestab sellega, et ta rikub oma tervist," rääkis Rõivas.
Sotsiaalminister leiab, et e-sigaret peab olema lastele keelatud nagu on tavalised sigaretid. Praegustest seadustest võib aga väga mitmeti aru saada ja kuna e-sigaret on väga uus toode, siis seda mõistet veel seadustes ei ole.
Sotsiaalministeeriumis on töös eelnõu, mis keelaks e-sigarettide reklaami ja müügi alaealistele praegusest selgesõnalisemalt. Eelnõu sätestab, et alla 18-aastastel on keelatud e-sigarette nii osta kui ka tarbida.
Lisaks pidas Rõivas üsna tõenäoseks, et e-sigarettidele kehtestatakse täielik reklaamikeeld.