Kuid kui vaadata pikemalt perspektiivi, ei näe olevat muud varianti kui sulgeda osad tööstusharud ja asutused mitte ainult lõunamaakeral kui ka mujal maailmas.
Maailm on siiski majanduselt raskes olukorras ning tööstus ning muud sektorid õpivad siiani peale kahte aastat kohanema olukorraga, mida oskasid ette näha vaid vähesed.
Meelelahutusärid ning restoranide omanikud on pidanud tegema tugevalt ümberkorraldusi ning vaadata olukorda üle kriitilise pilguga. Nakatumiste numbrite kasvuga tuleb ettevõtetel kolida üle võimalusel netiavarustesse ning vaadates tagasi 2020.aastale, on 90 protsenti ettevõtetest ja äridest seda siiski suutnud.
Kasiino uksed on siiski suletud ning online mänguportaalid toovad oma kliendid üle virtuaalselt meelt lahutama. Restoranid on keskendunud oma toidu müügile väljaspool restorani seinu ning tänu uutele ja vanadele äppidele saavad nemad siiski raha teenida hoolimata piirangutest.
Tugevalt on kaotanud tänu pandeemia levikule tööstussektor, kus tooraine import ning eksport on tugevalt pidurdunud. Valmistoodangu loomiseks oodatakse üle ookeanite toormaterjali, mida kahjuks ei ole võimalik enam väga lihtsalt saada. Kaubandus ja transport üritab siiski toimida, kuid ka seal tuleb tihti tõrkeid.
Siiski hoolimata kõigest, mis on viimase kahe aasta jooksul toimunud, on kaks tööstusharu mis on suutnud siiski kasvada.
Toiduainetööstus
Toiduainetööstus on enim kasvanud tänu kodusele tööle ja lockdownile suunatud inimestele. Vastab faktile, et mida rohkem on inimene kodus, seda enam ta ka sööb. Ähvardamised lockdowni käivitamisest vallandasid inimestes paanika ning koheselt suunduti poodidesse, et saaks omale ette varuda toiduaineid, hügieenitarbeid.See vallandas toiduainete töötlejatele laviini tellimustest, sest toiduainete poodide riiulid said kiiremini tühjaks kui midagi muud müüdavate poodide omad. Mahetootjad tundsid end veidi puudutatuna, kuna nendel momentidel ei pööratud väga palju tähelepanu enam oma kauba kvaliteetsele ning peamine eesmärk oli siiski oma kodused riiulid täita kaubaga, mille järel ei peaks pere tundma nälga lockdownis olles.
Hirm oli siiski liialdatud, sest kuna toiduainetööstuse ettevõtted olid varasemalt ajaloos samuti tundnud sama effekti. Nemad olid siiski valmistunud selleks ning kuna ka pangad ennustasid 2019 või 2020.aastaks kriisi, teadmata veel et kõik juhtub tänu viiruse vallandumisele, oskasid ettevõtted veidi oma tööprotsessi ümber muuta ning kõrgendada ohtu ennetavat plaani.
Laenuandjad ja pangad
Riskirohke äri ja tegevus on üheks kõige enim ettevaatlikumaks tegevuseks panganduses. Laenu andmise ning nende maksegraafikute loomised klientidele toimivad buffri alusel.Kuna inimeste sissetulek sõltub tugevalt majanduslikust olukorrast ning selle juurde kuuluvale majandusnäitajate kõikumisest, teadsid pangad pikalt ette analüüsides maailmas toimuvate sündmuste põhjal tõde. Tagasimaksmisele mittetegemine on suurim oht, mis tabab laenuandjat.
Siiski toimus pöördeline moment, kus pangad võtsid ette 5-aastase analüüsitabeli, ning ennustasid ette rahade liikumise maailmas ja selle turul. Pangad said vaid kasvada tänu pandeemia tekkimisele. Inimeste soov võtta laenu ning kindlustada nende tagamaa, andsid pangale vabad käed intressi näitajate loomiseks ning kõrgendatud ohuolukorras soovisid nemad teenida maksimumi, arvestades siiski klientide soove.
Pangad väljastasid laene vähem kui möödunud aastatel, kuid seda tehti parema plaani alusel ning järgnevate aastate jooksul on oodata varude kasvamist pankade portoolios. Julged riskid ning tekitatud kahju selle arvelt kaaluvad siiski üle ajutised tagasilöögid börsil. Tulemus on nähtav siiski alles minimaalselt 10 aasta pärast.