Reformist tulenevalt suureneb nii töötukassa klientide arv kui laieneb pakutavate teenuste ja toetuste valik. Töövõimereformi rakendumisel lisandub töötukassa ülesannete hulka tööealiste terviseprobleemidega inimeste töövõime hindamine, töövõimetoetuse maksmine ning töövõimet toetavate teenuste osutamine. Käesoleval aastal on kogu arendustöö suunatud reformi ettevalmistavatele tegevustele, kirjutab töötukassa majandusaasta aruandes.
Töötukassa alustab töövõime hindamise uue metoodika piloteerimises, intervjueerides 100 töötukassa töövõimetuspensionärist klienti, mille tulemusena teeb asutus oma ettepanekud metoodika täpsustamiseks. Metoodika peaks lõplikult valmima juunis 2015.
Koostöös sotsiaalministeeriumiga plaanib töötukassa osaleda töövõime hindamise ning vähenenud töövõimega inimestele ja nende tööandjatele tööturumeetmete osutamiseks vajaminevate rakendusaktide väljatöötamises Euroopa Sotsiaalfondi programmi "TAT Tööturuteenuste osutamine töövõimereformi sihtrühmale aastateks 2016 – 2020" raames.
Samuti kavatseb töötukassa läbi viia riigihanke ja sõlmida lepingud tervishoiuteenuse osutajatega töövõime hindamise arstliku ekspertiisi läbiviimiseks.
Lisaks plaanib töötukasssa valmistada ette vähenenud töövõimega inimestele uute teenuste - tööalase rehabilitatsiooni, kaitstud töö, kogemusnõustamise ja töölesõidu toetuse osutamist. Väljatöötamisel on teenuste täpne sisu, maht ja osutamise protsess ning vajalikud IT-arendused.
Käesoleval aastal loob töötukassa täiendavad töökohad spetsialiseerunud juhtumikorraldajatele, kellelt oodatakse teadmisi ja kogemusi vähenenud töövõimega inimeste nõustamisel. Samuti vaatab töötukssa üle senise töökorralduse, et uutel juhtumikorraldajatel oleks rohkem aega võrgustikutööks kohalike omavalitsuste ja teenuseosutajatega, aga ka tööandjatega. Tegevusvaldkonna laienemisega seoses palkab asutus töötajaid keskkontorisse töövõime hindamise ja töövõimet toetavate teenuste ning töövõimetoetuse osakonda. Tegevusvaldkonna laienemine ja töötajaskonna suurenemine tähendab lisaressursi vajadust ka olemasolevatesse teenuste arendamise ja tugiüksuste meeskondadesse.
Kassa kavatseb luua uue töövõime hindamise ja töövõimetoetuse maksmise infosüsteemi (TETRIS) ning täiendada teenuste osutamise infosüsteemi (EMPIS), kus kriitilise tähtsusega on ka andmevahetus teiste registrite ja infosüsteemidega
Lisaks kavandab asutus üle organisatsiooni olulises mahus koolitusi lisanduvate ülesannetega paremaks toimetulekuks: töövõime hindamise metoodika, uute teenuste vajaduste hindamine, erinevate puude liikide ja tervisekahjustuste eripäradega arvestamine tööotsingute nõustamisel ja muud sarnast.
Töövõimereformi sujuvaks rakendumiseks kavatsevad töötukassa töötajad ettevalmistavate tööde käigus kohtuda puuetega inimeste esindajate, tööandjate, partnerite ja potentsiaalsete uute teenusepakkujatega.
Töötukassa jätkab ka klienditeenindusruumide füüsilise juurdepääsetavuse ja üldise ruumilahenduse sobivuse hindamist erivajadusega inimestele ning viib vajadusel sisse vastavad kohandused. Samuti toimuvad mitmetes osakondades töötajate arvu suurenemisest tingitud laienemised.