Kõigil, kel on soovi oma arvamust avaldada, saavad seda teha kuni 31. märtsini 2016 e-posti aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..">See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. Töörühm vaatab kõik saabunud ettepanekud ja kommentaarid läbi ning annab vajadusel ka tagasisidet, teatas tervise arengu instituut.
2012. aastal alanud toitumissoovituste uuendamine toimub tervise arengu instituudi koordineerimisel. Töögruppi kuuluvad teadlased ja spetsialistid Tartu Ülikoolist, Tallinna Ülikoolist, Tallinna Tehnikaülikoolist, Eesti Maaülikoolist, maaeluministeeriumist, sotsiaalministeeriumist, veterinaar- ja toiduametist, tervisedenduse ühingust, taastusarstide seltsist, Tartu Tervishoiu Kõrgkoolist, Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolist, perearstide seltsist, lastearstide seltsist ja toitumisteraapia assotsiatsioonist. Vaatlejana osales töörühmas toiduainetööstuse liit.
Soovituste koostamise protsessis lähtuti rahvusvahelisest heast tavast, seega antakse järgnevalt huvilistele võimalus vastuvõetud otsustele esmast tagasisidet anda.
Esimesed Eesti toitumissoovitused kehtestati 1995. aastal. Praegu kehtivad toitumissoovitused koostati “Südame-veresoonkonnahaiguste ennetamise strateegia” raames 2006. aastal.
Uute toitumissoovituste väljatöötamisel võeti aluseks Põhjamaade uurimistulemused. "Need riigid on Eestile nii klimaatiliselt kui ka ühiskonnakorralduslikult kõige lähedasem võrdluspiirkond. Arvestatud on ka Eesti inimmeste toitumisharjumuste ja võimalustega," kirjutas ajakirja Raamatupidamisuudised 2105. aasta viimases numbris tervise arengu instituudi ekspert Tagli Pitsi.