Sotsiaaltöötajad võivad saada ligipääsu terviseandmetele
TAI hinnangul on sotsiaaltöötajad olulised liikmed mitmete haigusseisundite ravimeeskondades ja puutuvad raviprotsessis vahetult patsientidega kokku. Need on näiteks tuberkuloosi otseselt kontrollitav ravi, opioidsõltuvuse asendusravi ja alkoholitarvitamise häire ravi, samuti HIV-positiivsete ravi.
Kõigi nende haigusseisundite puhul on tegemist patsientidega, kelle motivatsioon osalemiseks pikaajalises raviprotsessis ja ravisoostumus on madal või puudub üldse, mistõttu on ka ravikatkestused üks suuremaid probleeme tulemusliku ravi tagamisel. Selliste haigusseisundite raviprotsessi tulemuslikkust mõjutab patsiendi sotsiaalne toimetulek. Tervishoiutöötajate ressursi parimaks kasutamiseks on raviasutused värvanud ravimeeskondade liikmeteks sotsiaaltöötajad, kelle ülesanne on juhtumikorralduse meetodil tagada patsiendi katkestusteta osalemine raviprotsessis.
Sotsiaalsete probleemide lahendamine pika ravi käigus võimaldab patsiendil peale ravi lõppu pöörduda takistusteta tavaellu tagasi ning aitab kaasa omavalitsuste pakutavate sotsiaalteenuste integreerimisele raviprotsessi. Seega on vajadus tagada sotsiaaltöötajatele analoogiliselt teiste tervishoiuteenuste osutamises osalevate spetsialistidega juurdepääs patsiendi andmetele, leiab TAI.