Sissemaksete suurendamise korral panustab inimene oma brutopalgast kas 4 protsenti või 6 protsenti pensionifondi, millele riik lisab sotsiaalmaksu arvelt veel 4 protsenti. See tähendab, et kogu brutopalk läheb tööle tuleviku kindlustamiseks enne tulumaksu mahaarvamist.
Tasub kaaluda II pensionisamba sissemakse suurendamist
„Enne novembri lõppu tasub kaaluda II pensionisamba sissemakse suurendamist ning üle vaadata enda pensionifondi riskitase ja haldustasud Pensionikeskuse veebilehel,“ ütles sotsiaalministeeriumi pensionitarkuse juht Kätlin Muru.
„Näiteks kui keskmist palka teeniv 35-aastane inimene suurendaks oma II samba sissemakseid 6 protsendini ja jätkaks seda kuni pensionieani, koguneks ilma tootlust arvestamata pensioniks ligikaudu 26 000 eurot rohkem kui praeguste 2 protsendi suuruste maksetega,“ sõnas Kätlin Muru.
Vaikimisi on II pensionisamba sissemakse 2 protsenti inimese sissetulekust, millele riik lisab sotsiaalmaksu arvelt 4 protsenti. Sissemakse suurendamiseks või vähendamiseks saab avaldust esitada igal ajal, kuid muudatus jõustub ainult kord aastas, 1. jaanuaril, tingimusel, et avaldus on esitatud hiljemalt sama aasta 30. novembriks. Seega, 2025. aasta sissemaksete muutmiseks tuleb avaldus esitada enne 30. novembrit 2024.
Praegu on II pensionisambaga liitunud üle 576 000 inimese, kellest juba üle 60 000 on sel aastal otsustanud oma panust suurendada.