18.12.2019 Kolmapäev

Biokomponendi lisamine kütustele muutub paindlikumaks

Valitsus kinnitas kolmapäeval vedelkütuse seaduse eelnõu, mis muudab järgmise aasta kevadest bensiini ja diislikütusesse biokomponendi lisamise tanklatele paindlikumaks.
Biokomponendi lisamine kütustele muutub paindlikumaks
Biokomponendi lisamine kütustele muutub paindlikumaks Foto: pixabay

"Transport on energeetika kõrval suurim kasvuhoonegaaside õhku paiskaja. Samas tuleb tagada, et transpordisektor saaks oma heitmeid vähendada võimalikult paindlikult, kasutades laia valikut madala kasvuhoonegaasiga kütuseid," ütles majandus- ja taristuminister Taavi Aas pressiteate vahendusel. 

Eelnõuga saab 2020. aasta kevadest panustada puhtamasse transpordisektorisse nii traditsiooniliste vedelate biokomponentide, kodumaise biometaani kui ka taastuvast energiaallikast toodetud elektriga. Iga kütusemüüja saab täita puhtama kütuse kohustust kogu oma tooteportfelli üleselt, otsustades seejuures ise, millises tasakaalus erinevaid keskkonnasõbralikke kütuseid klientidele müüakse.

Ühtlasi võib tarnija kohustust täita järgmisel aastal poolaastapõhiselt ja aastast 2021 põhiselt.

"Tänu kodumaisetest jäätmetest ja jääkidest toodetud biometaani tootmise ja transpordis tarbimise kasvule on Eestil võimalik täita Euroopa Liidu eest võetud biokomponendi kohustust alates 2022. aastast suuresti kodumaise kütusega. Selliselt seome end rohkem lahti imporditavast kaubast, sealjuures panustades puhtamasse keskkonda," märkis Aas. "Lisaks loob kodumaise kütuse tootmine tööd eelkõige maapiirkondades."

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium koostas eelnõu koostöös Eesti vedelkütuse tarnijaid koondava MTÜ-ga Eesti Õliühing. Eelnõu on plaanitud jõustuma tuleva aasta 1. märtsil.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255