Berliini suur väliskaubanduse ülejääk kahjustab tema partnereid Euroopas, ütles Andor ning kannustas Saksamaad stimuleerima sisetarbimist palkade tõstmise ja avaliku sektori kulutuste suurendamise kaudu.
"Palgatõus on jäänud produktiivsuse kasvust Saksamaal maha" juba rohkem kui aastakümne, ütles Andor.
Brüssel tahab nüüd, et Euroopa Liidu majandushiiglane Saksamaa leevendaks oma raudset haaret palkadele. Andori sõnul on see "asendamatu" ülejäänud regiooni taastumiseks.
"Oleks parem, kui palgad tõuseksid paralleelselt produktiivsusega," lisas ta.
Andori kommentaarid avaldatakse ajal, mil on üha rohkem märke 18-liikmelise eurotsooni, eriti Saksamaa ja Prantsusmaa, majanduskasvu pidurdumisest.
Tundub, et Brüssel on nüüd asunud toetama Prantsusmaa seisukohta, et Saksamaa palgatõus annaks eurotsoonile hädavajalikku tõuget.
Prantsuse president François Hollande kutsus sel kuul Berliini suurendama kulutusi, märkides, et see "oleks parim teene, mida Saksamaa saaks teha Prantsusmaale ja Euroopale" majanduskasvule kaasa aitamiseks.
"On väga tähtis, et Saksamaa suurendab avaliku sektori kulutusi, stimuleerib nõudlust ja vähendab tohutut kaubandusülejääki, mis kahjustab tema Euroopa naabreid," ütles Andor.
"Palgapoliitika muutmine on asendamatu, leiab Euroopa Komisjon," lisas ta.
Palgaküsimused on Saksamaal tundlik teema. Alates 2015. aasta jaanuarist jõustub esmakordselt miinimumpalk, seda hoolimata tööandjate jäigast vastuseisust.