Ajalehe kohaselt asutati Luksemburgis ja Šveitsis aastail 1996-2013 rohkem kui tuhat firmat, mille juhatuses on vähemalt üks soomlane, vahendas rahvusringhääling Yle.
Soome eraisikud hoiavad maksuparadiisides sadu miljoneid eurosid. Koos ettevõtetega küündib see rahahulk hinnanguliselt miljarditesse eurodesse, kirjutas Helsingin Sanomat.
Maksuparadiise kasutatakse töötajate premeerimise, pensionide, firmade omandamise ja suurinvesteeringute puhul, mis on seaduslik. Ette tuleb aga ka omandi varjamist ja maksupettust, märkis leht.
Rahandusminister Jutta Urpilainen ütles Yle-le, et on võimatu hinnata, kui palju Soome maksuametil seetõttu raha saamata jääb. Sotsiaaldemokraat Urpilainen avaldas soovi, et valitsus seda uurida võtaks.
"Isegi kui see on seaduslik, jääb ikkagi moraalne küsimus, kas osal inimestel on sellises majanduslikus seisus õigus lõigata kasu sellistest plaanidest ja [maksu]paradiisidest vältimaks maksude maksmist oma kodumaal," ütles minister.
Urpilaineni sõnul tuleb maksupettuste ja -paradiisidega võitlemiseks teha rahvusvahelist koostööd.
"On eriti tähtis, et EL-i ja OECD [Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsioon] tasemel jõustuksid reeglid, mis tõkestavad maksudest kõrvalehiilimist ja maksuparadiiside tegevust. Mõned sammud on astutud, kuid arenguruumi jätkub," ütles Soome rahandusminister.