TOIMETUSELT

Selle Raamatupidamisuudised PLUSS-i märgusõna võiks olla „avameelselt“. Avame nimelt teie jaoks nii mõnedki teemad, mis tavapäraselt kipuvad argiaskeldustes kaduma, kuid millest rääkimine oleks ettevõtja või finantsinimese jaoks oluline.

Näiteks kirjutab advokaat Ksenija Liss ühe mündi kahest poolest. Sageli nähakse ainult mündi esimest ehk säravat poolt: ametinimetus „juhatuse liige“ on uhke kaunistusena visiitkaardil. Kuid selle ametiga kaasneb ka varjus pool, mida inimesed sageli ei teadvusta: kohustused ja vastutus. Advokaat Liss just sellele keskendubki – varjus poolele.

Eesti ilmselt üks tuntumaid ettevõtlusnõustajaid Olavi Kärsna kirjutab selles ajakirjanumbris sama lihtsalt, nagu istuks ta teiega õdusas kohvikus ühe laua taga, kas ja kui palju tasuks ettevõtjal, eriti veel algajal ettevõtjal kulutada aega raamatupidamisele. Milles ja kus võib raamatupidaja eksida. Milliseid raamatupidajaid tasub usaldada rohkem ning milliseid vähem. Millal tasub üritada raamatupidamist ise pusida ja millal on parem seda teenust professionaalilt osta.

Sama asjatundlikult selgitab Anne Mobel Deloitte Auditist lähenevate pühade eel päevakajalist kinkekaartide teemat – seda just raamatupidamislikust seisukohast.

Tinglikku rubriiki „Ärimaailma tumedam pool“ liigituvad aga Eesti ühe salapärasema politseiüksuse, Rahapesu Andmebüroo juhataja Raul Vahtra mõtted rahapesust ja selle uutest suundumustest nii Eestis kui ka välismaal.  

Toimetus loodab, et lugeja leiab rohkem kui ühest PLUSS-i rubriigist uue teadmise. Mõne väikesegi infokillu, mis kas igapäevases ärielus või – miks mitte – ka isiklike asjade ajamisel kasuks tuleb.

 

Vihje
     - kättesaadav kõikidele lugejatele
     - ainult ajakirja tellijatele

 

 

ASJATUNDJA LUUBI ALL

Hallil rahal pole värvi, lõhna ega häält

Virkko Lepassalu,
ajakirjanik

Mõned aabitsatõed algajale ettevõtjale. 1. osa

Olavi Kärsna, ettevõtluskonsultant

Juhatuse liige – mitte ainult tähtis amet, vaid ka vastutus

Ksenija Liss,
advokaat,

Advokaadibüroo Red

 

 

RAAMATUPIDAMISE PRAKTIKA

Ago Villu-bw
 

Uued RTJ-d: oodatud ja ootamatud, kuid igal juhul vajalikud

Ago Vilu,
Raamatupidamise Toimkonna esimees,
PwC Eesti juht

 

 
 

Kinkekaarte on mõnus saada, kuid raske arvestada

Anne Mobel,
Deloitte Audit Eesti

 

VAJALIK NÄIDIS

Üks näide eelarvestamise kasutamise kohta igapäevaelus

Näidis on mõeldud täiendama majandusteaduste doktori Lev Golubi artiklit „Eelarvestamise tehnika“, mis ilmus Raamatupidamisuudistes nr 7 (142) 2012. Lev Golubi artikkel kõneleb eelarvestamise kui süsteemi vajalikkusest ja selle sisseviimise võimalustest erinevat tüüpi ettevõtetes, et ka keskastme juhid ja reatöötajad moodustaksid ühtse, ettevõtte hea käekäigu eest seisva meeskonna, kes mõistavad, miks on vastu võetud ühe või teistsugune juhtimisotsus.

 

Näidised on koostatud täienduseks Siiri Malmbergi artiklile “Töötaja vastutus:küsimused ja vastused”, mis ilmus Raamatupidamisuudistes nr 7 (142) 2012. Artiklist selgub muuhulgas, et süüline vastutus on töötajal juba seaduse järgi ning kui tööandja tahaks, et töötaja vastutaks süüst olenemata, tuleb sellisel juhul sõlmida vastav kirjalik kokkulepe. Näidised koostas õigusõpetuse lektor Riina Vään.

 

 

 

 

button
text
ball
podpiska

 

RAAMATUPIDAJA KALENDER

Kasulikku infot leiavad siit kindlasti ka juhatuse liige, ettevõtte- finants- ja personalijuht, füüsilisest isikust ettevõtja ja töötaja

 

ASJALIKKU NAABERMAADEST
 

Audiitortegevus Venemaal. Osa 1

Tatjana Jermilova,
Peterburi Audiitorite Koja asepresident