TOIMETUSELT

Juba on käes juuni keskpaik. Paljudele tähendab see automaatselt puhkuseid aga kas ikka kõigile?

Igal suvel otsustavad sajad kooliõpilased puhkamise asemel hoopis tööle minna, kas siis taskuraha teenima või töökogemusi saama. Tegime intervjuu Tööinspektsiooni tööinspektori-juristiga ja küsisime, millega üks suveks alaealisi palkav ettevõte kokku puutub.

Ettevõtteid ootab ees ka majandusaasta aruande esitamise tähtaeg. Mida teha aga siis, kui aruanne on juba esitatud, kuid raamatupidaja avastab vea? Kirjutame lühidalt, kuidas saab juba esitatud ja kinnitatud majandusaasta aruandes vigu parandada.

Tasub vaadata ka uudiste rubriiki – äkki on mõni oluline info kahe silma vahele jäänud.  Tähelepanelik lugeja teab kindlasti, et kohtusaalis võetakse sageli vastu üpris kaalukaid otsuseid, millest hiljem juhindutakse sarnaste menetluste läbiviimisel ning mille alusel hiljem tehakse muudatusi seadustes. Sel põhjusel oleks nutikas hoida end kursis ka viimase kohtupraktikaga. Muuhulgas saate niiviisi teada, mis suunas liigub praegu meie seadusandlus ja mida üldse tasub lähitulevikus selles osas oodata. Kuna kohtus võetakse vastu üsna palju otsuseid, oleme koondanud kõige huvitavamad neist eraldi rubriiki.

Lõpetuseks tuletame meelde, et rup.ee Vis-a-vis projektiga on liitunud uued spetsialistid KPMG Balticsist, SORAINEN-ist ja Grant Thornton Rimessist. Ajakirja tellijad saavad nüüd esitada neile maksundusega seotud küsimusi.

Ilusat suve!

 

Vihje
     - kättesaadav kõikidele lugejatele
     - ainult ajakirja tellijatele

 

 

ASJATUNDJA LUUBI ALL

Majandusaasta aruande vigade parandusest

 

Mida tuleb teada alaealiste töölevõtmisel?

 

Võlgade ümberkujundamise ja võlakaitse seaduse kohaldamine praktikas

Maire Otsus-bw   Neenu-Pavel-bw   Tanel-Melk-bw
 

Maire Otsus-Carpenter,
vandeaudiitor

 

Neenu Pavel,
tööinspektor-jurist,
Tööinspektsiooni Lõuna inspektsioon

 

Tanel Melk,
juhtivpartner
,
Tanel Melk & Partners Law Firm

 

 

RAAMATUPIDAMISE PRAKTIKA

Maire Otsus-bw
 

Tütarfirmalt saadud dividendide kajastamine

Maire Otsus-Carpenter, vandeaudiitor



 

 

VAJALIK NÄIDIS
Heino Siigur-bw

Heino Siigur,
dr iur,
TÜ emeriitprofessor

Näidiseid saab alati täiendada vastavalt konkreetsele olukorrale, ettevõttele, lähetuse eesmärgile jms.

Eesti keele seletava sõnaraamatu kohaselt tähendab sõna „asendama“: ühe asemel teist kasutama hakkama, asemele panema, millegi või kellegi vastu välja vahetama; millegi või kellegi asemel, kohal olema, aset täitma, millegi või kellegi asemele, kohale, ülesannetesse jne asuma.

Töötaja asendamine on võimalik kas määramata ajaks (tähtajatult, alatiseks) või määratud ajaks (teatud tähtajaks, ajutiseks). Asendamise mõistest tulenevad ka asendaja ja asendatava mõisted, kusjuures lisand ajutine või selle puudumine tähistab kaudselt ka asendamise ajalist kestust.

* Näidised on koostatud täiendamaks Heino Siiguri Raamatupidamisuudistes nr 4, 2013 ilmunud artiklit "Ajutisest asendamisest".

 

 

 

 

RAAMATUPIDAJA KALENDER

Kasulikku infot leiavad siit kindlasti ka juhatuse liige, ettevõtte finants- ja personalijuht, füüsilisest isikust ettevõtja ja töötaja.

 

 

ASJALIKKU NAABERMAADEST
Hans-Hoogervorst-bw  

Raamatupidamine ja pikaajaline investeering - "osta ja hoia" ei peaks tähendama "osta ja looda"

Hans Hoogervorst,
Rahvusvaheliste Raamatupidamise Standardite Nõukogu esimees

 

Audiitortegevus Venemaal, 4. osa. Venemaa Audiitorite Koja rahvusvahelise koostöö iseärasused

Tatjana Jermilova,
Peterburi Audiitorite Koja asepresident