Vastab Ülle Kool, Tööinspektsiooni nõustamisjurist: Täiskasvanute koolituse seaduse (edaspidi TäKS) kohaselt antakse töötajale tasemeõppes õppepuhkust kuni 30 kalendripäeva kalendriaasta jooksul, millest 20 kalendripäeva eest maksab tööandja töötajale keskmist kalendripäevapõhist õppepuhkusetasu. TäKS ei erista erinevaid tasemeõppeid. See tähendab, et ükskõik millisel töökohal töötaja ettevõttes töötab, peab tasemeõppes (keskharidus, keskeri, bakalaureus vms) õppides tööandja töötajale õppepuhkust andma ja selle eest ka tasu maksma.
TäKS ei kehtesta, milliste õppetegevuste jaoks võib õppepuhkust kasutada. Õppepuhkuse kasutamine on töötaja otsustada ning õppepuhkust võib kasutada näiteks loengutel osalemiseks, eksamite/arvestuste sooritamiseks, iseseisvaks tööks raamatukogus, kodus jne. Õppepuhkus ei pea olema võetud ainult sessioonide ajal. Teisisõnu on õppepuhkuse eesmärk anda töötajale vaba aega õppimiseks.
TäKS ei näe samuti ette õppepuhkuse andmisel erandeid täis- ja osalise tööaja alusel töötavatele töötajatele.
Seadus ei kohusta töötajat õppepuhkust võtma ühe osana. Õppepuhkuse kasutamise jätab täiskasvanute koolituse seadus töötaja otsustada. Seega võib töötaja võtta õppepuhkust vajadusel tööpäevades, näiteks esmaspäevast kolmapäevani.