Paljud raamatupidajad on segaduses, millistest juhenditest tuleb nüüd lähtuda 2015. aasta aruande koostamisel ning mida selles tuleb avalikustada ja mida mitte. Järgnevalt vaatame üle majandusaasta aruande koostamise põhietapid ning vastame korduma kippuvatele küsimustele.
Majandusaasta aruande üldnõuded
- Mida sisaldab aruanne?
Majandusaasta aruanne koosneb tegevusaruandest, raamatupidamise aastaaruandest, majandusaasta kasumi jaotamise ettepanekust ja audiitori aruandest, kui audiitortegevuse seaduse järgi on auditi tegemine ettevõttele kohustuslik.
- Mida märgitakse tiitellehele?
Tiitellehele tuleb märkida aruande nimetus, ettevõtja nimi ja registrikood, aruandeaasta algus ja lõpp, aadress, kontaktandmed – telefon, faks, e-posti aadress, koduleht. Muid andmeid, nagu aruande lisasid, aruande juhti või audiitori nime, sinna kirjutada pole vaja.
- Kas majandusaasta aruandes peab näitama tegevusalasid EMTAK-i järgi?
Kuna portaalis, mille kaudu esitatakse aruandlus, sisestatakse tegevusalad, siis ei ole mõtet seda infot majandusaasta aruandes korrata. Tuleb aga meeles pidada, et tegevusalade näitamine Eesti Majanduse Tegevusalade Klassifikaatori (EMTAK) järgi ei pruugi alati sobida informatsiooni avalikustamiseks raamatupidamise aruande lisas, näiteks konsolideeritud aruande puhul või siis, kui suurem osa tulust näidatakse EMTAK-i järgi kategoorias „Muud teenindavad tegevused“.
Sellest, millist infot ja kui põhjalikult aastaaruandes kajastada, saate lugeda varsti ilmuvast ajakirjast Raamatupidamisuudised nr 3, 2016. Kui sa pole veel jõudnud ajakirja tellida, saad seda teha eriti headel tingimustel - kuni 27. maini on pakett "Raamatupidamisuudised" 20% allahindlusega! Vaata täpsemalt www.rup.ee/tellimine