Bercman Technologiesi maksuvõla suurus on ligi 8300 eurot, mis tuleb tasuda tuleva aasta augustiks, kirjutab Postimees.
Huvide konflikti oht
Bercman Technologies tegeleb muuhulgas nutikate ülekäiguradade ehitusega. Taristuministrina on Leisil selles valdkonnas ka huvide konflikti oht. Leisi käes on kolmandik firmast, kuid ta on ettevõtte nõukogu esimees. Kaks kolmandikku ettevõttest kuulub Mart Suurkasele.
Leis on investeerimisfirma OÜ Rododendron ainuomanik. Ettevõte tegeleb finantsinvesteeringute haldamise ja konsultatsiooniteenuste pakkumisega 2003. aastast. Rododendronil on investeeringuid firmades, mille tegevus on põhiliselt Eestis, mujal Baltikumis ja Skandinaavias. Investeeringud on teaduse, turismi, energiatõhususe ja inimeste heaoluga seotud valdkondades, seisab firma majandusaasta aruandes.
Aastal 2023 jäi firma veidi üle 580 000 euroga kahjumisse, kuid firma kontol on jaotamata kasumit üle 1,4 miljoni euro. Majandusaasta aruandes on kirjas, et 2023. aasta kahjumi põhjuseks on börsil kaubeldavate finantsinvesteeringute hindade langus. 2024. aasta aruannet veel esitatud pole ning selle tähtaeg on juuni lõpus.