Sellisel töökorraldusel on kasutajale kindlasti palju eeliseid, näiteks uute töötajate lihtsam ja kiirem kaasamine, võimalus kasutada ajutist tööjõudu ning piiratumad tööõiguslikud kohustused. Teisalt pakub klassikaline kahepoolne töösuhe mõlemale poolele rohkem turvalisust ja kindlustunnet toimiva töösuhte püsimises.
Ettevõtlusriskide maandamine
Renditööjõu kasutamine võib pakkuda kasutajaettevõtjale võimalust kasutada tööjõudu ilma mitmete sellega kaasnevate riskideta. Näiteks ei pea kasutajaettevõtja arvestama võimaliku tööjõupuudusega ettevõttes, kui on haiguste või puhkuste hooaeg. Reeglina on renditöö vahendaja kohustus tagada, et töötajate haiguste ning puhkuste ajal oleks kasutajaettevõtjal olemas asendustöötajad. Peale selle võimaldab renditööjõu kasutamine vältida mõneti keerulist ja riskantset töötajate värbamise protsessi ning hoida kokku sellega kaasnevate ressursikulude arvelt.
Kasutajaettevõtja saab anda renditöö vahendajale kirjelduse või vajalikud kriteeriumid, mida töötaja peab täitma, ega pea seejuures täies mahus läbi tegema tööjõu otsimist n-ö tänavalt. Kasutajaettevõtjal on ka võimalik tööjõuvajaduse vähenemise korral mitte järgida töölepingu seadusest tulenevaid nõudeid ning töölepingu ülesütlemise korda, vaid lähtuda enda ja tööjõu vahendaja vahelisest võlaõiguslikust lepingust.
Täismahus artiklit saate lugeda äsja ilmunud Raamatupidamisuudiste värskest numbrist (nr 5, 2018).