Tänavu on juba 719 hanget ehk 12% kõikidest riigihangete registris käivitatud hangetest korraldatud e-keskkonnas, mullu oli vastav näitaja 290 hanget ehk 4,6%.
Rahandusministeerium hindab e-hangete keskkonna kasutusaktiivsust positiivseks. "Tasuta koolituste pakkumisega oleme kasutajaid pidevalt juurde saanud ja prognoosime ka teisel poolaastal nende jõudsat kasvu," ütles ministeeriumi pressiesindaja Mailin Aasmäe.
Tuleval aastal jõustuvad riigihangete seaduse muudatused näevad ette, et hankija peab võimaldama pakkumiste ja taotluste elektroonilist esitamist vähemalt 50 protsendi ulatuses hankija eelarveaastal planeeritavate riigihangete rahalisest mahust. "Seda infot, kas 50%i saab 2013. aastal täidetud, saab anda 2014. aasta alguses, kui hankelepingud on sõlmitud ja mahud on selgunud," selgitas Aasmäe.
Euroopa Komisjon soovib, et 2016. aasta keskpaigaks korraldaksid Euroopa Liidu liikmesriigid hankeid täies mahus elektrooniliselt. See nõue on riigihangete direktiivi eelnõus, mille üle alles läbirääkimised käivad.
Riigihangete vaidlustuskomisjonile on juuli lõpu seisuga esitatud vaidlustusi kokku 165, millest läbi on vaadatud 116, läbi vaatamata on jäetud 41 ja menetluses on kaheksa vaidlustust. Mullu esitati vaidlustuskomisjonile kokku 259 vaidlustust ehk vaidlustati iga 24. hankemenetlus.