Selle eesmärk on ühiskonna muutuste, vajaduste ja võimalustega kohanduv ning võimekas töötajaskond, kes toetab riigi ülesannete elluviimist.
Ühtsete põhimõtete ja tegutsemisviisideni jõudmiseks täpsustatakse personalipoliitika koordineerimisel nii riigi kui ministeeriumide rolle ja vastutust. Kaardistatakse riigi vajadused nii töötajate hulga kui vajalike kompetentside kohta, arvestades sealhulgas väheneva ja vananeva rahvastiku survet töötajate arvu valitsussektoris vähendada.
Lisaks arendatakse välja asutuste võimekus süsteemseks personalikorralduseks, et pakkuda kvaliteetseid avalikke teenuseid optimaalse kuluga. Rahandusministeerium hakkab senisest enam tegutsema riigi personalipoliitika kompetentsikeskusena ja pakub rohkem ning kvaliteetsemaid teenuseid, näiteks koolitused, uuringud ministeeriumidele ning ka teistele avaliku sektori organisatsioonidele.
„Reforme tehakse inimestele ja inimestega. Riigi kui tööandja personalipoliitika loob eeldusi riigi konkurentsivõime kasvatamiseks. Meie ametnikkond on kõrgelt hinnatud, kuid vajalik on pidev süsteemne areng, et ühiskonna muutuste ning kiire arenguga kaasas käia,“ ütles rahandusministeeriumi asekantsler Agris Peedu.
Konkreetsete tegevustena koostatakse korruptsiooniriskide hindamise metoodika, korrastatakse eriteenistuste personalipoliitika ja töötatakse välja lahendused töötajate mobiilsuse suurendamiseks, laiendatakse keskastmejuhtide arendamist ja koolitamist ning koostööd asutuste vahel. Töötatakse välja töötajate tulemuslikkuse ja selle hindamise meetodid. Analüüsitakse võimalust luua rahandusministeeriumisse eraldi üksus keskse koolituspoliitika väljatöötamiseks ja korraldamiseks.
Rahandusministeeriumi ja ministeeriumide personalijuhtide koostöös valmib tuleva aasta keskpaigaks valge raamatu rakenduskava.
Valge raamat on 2013. aasta juulis valitsuses heaks kiidetud riigi personalipoliitika rohelise raamatu järg, mis piiritles riigi kui tööandja personalipoliitika olemuse ja kirjeldas esialgseid küsimusi ning poliitikavalikuid.