1. jaanuarist on kaardimaksete turvalisuse nõuded veebis rangemad
Uue aasta alguses muutuvad veebipõhiste kaardimaksete tugeva autentimise nõuded senisest rangemaks ning kõik Euroopas tegutsevad kaarte välja andvad ja kaardimakseid aktsepteerivate kaupmeeste pangad peavad toetama turvaliselt autenditud makseid.
2021. aasta alguses võib seega juhtuda, et veebipoes, kus varem sai makse teostada vaid kaardi numbrit sisestades, tuleb läbida täiendav autentimine oma netipangas.Foto: pixabay
1. jaanuaril lõppeb Euroopa makseteenuste direktiivi alusel makseteenuste osutajatele antud üleminekuperiood teenuste tugeva autentimise nõudega vastavusse viimiseks, mis tähendab, et Eestis juba aastaid tavapärane kaardimakse kinnitamine kaardiomaniku netipangas peab saama standardiks üle Euroopa, teatas pangaliit.
2021. aasta alguses võib seega juhtuda, et veebipoes, kus varem sai makse teostada vaid kaardi numbrit sisestades, tuleb läbida täiendav autentimine oma netipangas. Turvalise autentimise komponendid lisanduvad ka korduvmaksetega teenuste juurde ning teenusepakkujate mobiilirakendustesse.
Väiksemate ja korduvate maksete teostamisel ei pruugi pank iga üksiku makse puhul tugevat autentimist nõuda ning pangad võivad rakendada mugava ja kiire makseprotsessi tagamiseks risikipõhist lähenemist,
märkis pangaliidu kaartide töögrupi juht Meelis Nurk.
Kuna viimaste andmete kohaselt tegutseb Euroopas veel küll järjest vähenev hulk veebipoode, kes ei ole jõudnud turvalise autentimise lahendust nõutavalt rakendada, siis alates 2021. aasta algusest võib esineda olukordi, kus pangal on kohustus nimetatud kaupmehe juures algatatud tehingute katkestamiseks. Sellisel juhul soovitab pangaliit kasutada alternatiivseid elektroonilisi makseviise, mille kaudu antud veebipood makseid vastu võtab.
Euroopa makseteenuste direktiivi nõuded kehtivad Euroopa majanduspiirkonna teenusepakkujatele ning majanduspiirkonna siseste tehingute puhul. Kuigi väljaspool Euroopat tegutsevatele veebipoodidele nõuded ei laiene, on paljud veebipoed vabatahtlikult turvalisemale maksekeskkonnale üle läinud.
Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
MRPeasy on lihtsasti kasutatav ERP/MRP tarkvara väiketootjatele ja hulgikauplejatele (10-200 töötajat). Müük, ostud, ladu, tootmine, raamatupidamine – kõik ühes kohas!
Lahendab kompleksselt juhtimise arvestuse ja operatiivse arvestuse ülesanded, analüüsi- ning planeerimisülesanded, automatiseerib kaubandus-, finants- ja laooperatsioone.
ERP programmi Monitor tootmisettevõtetele. Monitor sobib kõige rohkem ettevõtetele, kes vajavad täielikku ERP süsteemi, mis sisaldab kõiki tööstusettevõttele vajalikke mooduleid.
TAAVI Majandustarkvara on Eesti turul olnud juba üle 20 aasta, mille jooksul on kasutajate arv kasvanud üle 1500. Tarkvara on mõeldud igasuguses suuruses ettevõtetele.
KMD INF ja firmaautode käibemaks majandustarkvaras TAAVI Finants. Taavi Tarkvara on alati kaasas käinud pidevalt muutuva seadusandlusega ning viinud oma programmidesse sisse kõik muudatused.
Taavi Tarkvara on käinud kaasas kõigi viimaste aastate uuendustega palgaarvestuses ja suudab automaatselt hallata kogu töötasude arvestamise keerulist valdkonda.
Suno365 on mugav teenus, mis on kiirelt kasutusele võetav, alati ajakohane ning kergelt ühenduv ka kolmandate osapoolte lahendusega. Hea valik nii tänasesse päeva, kui tulevikku.
Excellent pakub spetsiaalselt Eesti turu jaoks kohandatud Books 8 ja Standard ERP pilvepõhiseid äritarkvara lahendusi, mis pärinevad HansaWorldi tooteperekonnast ja pakuvad sobiva lahenduse nii raamatupidamiseks kui ka müügi- ja laohalduseks.
NOOMi puhul on tegemist keskse tarkvaralahendusega, mis sobib hästi iga suurusega ettevõttele. NOOMi eeliseks on selle väga kõrge paindlikkustase, funktsionaalsuste rohkus ning kodumaine klienditugi.
Juba 25 aastat Eesti turul tegutsenud Unifiedpost (varem Fitek) pakub e-arve ja makseteenuseid nii väikestele kui suurtele ettevõtetele kui ka avalikule sektorile.