Spetsiifiliselt siirdeühiskonna majandusolusid arvestava, ent igas aspektis rahvusvahelistele standarditele vastava nädalase praktilise kursuse töötas tellimustööna välja ning viis läbi Eesti audiitorite meeskond, teatas audiitorkogu.
Koolitusmeeskonda juhtinud audiitorkogu juhatuse liige Sergei Tšistjakov ütles, et niisugune koolitus oli paljudele Gruusia audiitoritele esmakordne ning võeti hästi vastu. Samuti oli koolitus väga õigeaegne, sest palju küsimusi tekitas Eestis kasutatav tulumaksusüsteem (kus reinvesteeritud kasumit ei maksustata) ning selle mõju audiitori tegevusele. Nimelt on Gruusia otsustanud rakendada Eesti tulumaksusüsteemi.
Audiitorkogu president Märt-Martin Arengu ütles Eesti audiitorite rahvusvahelist edu kommenteerides, et nii audiitorkogu kui ka Eesti teadmusmajanduse üheks nišiks on oma kogemuse müümine tänastele siirdeühiskondadele.
„Meie ekspertide erialane tase ei jää alla lääne parimatele, ent meil on ka isiklik kogemus süsteemide ja struktuuride ülesehitamisest. Eesti audiitorid suhtlevad kõrgtasemel nii inglise kui vene keeles ja on teadagi väga tugevad ka infotehnoloogiliste lahenduste kasutamisel,“ märkis Arengu.
Gruusia on ka üks neid välisriike, mis võtab kasutusele Eesti audiitorkogu loodud auditeerimistarkvara E-dok. Audiitorite töö kõrget kvaliteeti ja efektiivsust toetavat tarkvara kasutatakse juba nii Lätis kui ka Leedus. Audiitorkogu väljatöötatud tarkvara hõlbustab kindlustandvate töövõttude teostamist ja dokumenteerimist.