Uuringu andmetel on 74 protsenti seisukohal, et iga inimene peaks omama isiklikku elamispinda. "Võib öelda, et selline arusaam domineerib kõigis elanike rühmades ja kodu omanikuks olemist eelistatakse väga tugevalt üürimisele. Isikliku elamispinna omamise vajalikkuses olid enam veendunud eakad ning mittetöötavad elanikud. Samuti pidasid kinnisvara omamist tähtsamaks need, kelle pere netosissetulek kuus jäi alla 700 euro," kommenteeris teabekeskuse juhataja Lee Maripuu pressiteates.
Valdav osa inimestest on seisukohal, et eluaseme pikaajaline üürimine on raha tuulde loopimine. Vaid nooremate, 16-29-aastaste vastajate hinnang üürimisele oli veidi leebem.
Veel tõi uuring välja huvitava vastuolu - kuigi inimesed peavad kinnisvara kõige tulusamaks investeeringuks, ei ole nad kindlad, kas kinnisvara müües leiaks sellele kiiresti ostja ja kas selle eest saaks hea hinna.
79 protsenti Eesti elanikest on kinnisvaraomanikud. 47 protsenti vastanutest omab korterit ning 30 protsenti maja või ridamaja, selgus teabekeskuse tellimusel detsembris Eesti Konjunktuuriinstituudi läbiviidud uuringust. Kokku küsitleti telefoni teel juhuvalikul 800 Eesti 16-aastast ja vanemat elanikku.