Alates suvest on inflatsioon püsinud suhteliselt stabiilsena. Sarnaselt varasematele kuudele on hindu suuremal määral kergitanud toidu laiapõhjaline kallinemine, maksumeetmed ning välistegurid seoses tõusnud toorainehindadega. Toidu hinnatõus kiirenes oktoobris 8 protsendini ning moodustas ligi poole tarbijahindade tõusust. Võitooted on kallinenud aastaga ligi kolmandiku. Lisaks kiirenes aiasaaduste hinnatõus madalalt võrdlusbaasilt 15 protsendini ning jätkus piimatoodete mõningane kallinemine.
Energiatoodete hinnatõusu pidurdumise taga oli elektri odavnemine Põhjamaade elektribörsil. Nafta hind pöördus sügise alguses tõusule ning on nüüdseks kahe aasta kõrgeimal tasemel suurenenud globaalse nõudluse ja pakkumispiirangute koosmõjul. Siinsetesse kütusehindadesse kandub see novembris.
Viimasel kahel kuul on teenuste hinnatõus pidurdunud, ulatudes oktoobris 2,6 protsendini. Seda soodustas valimiste eel tehtud otsus pakkuda tasuta söögikordi Tallinna lasteaedades ning osalt majutuse hinnatõusu pidurdumine.
Välisturgudel toimunud nafta ja toidutoorme hinnatõus hakkas siinsetesse hindadesse üle kanduma suuremal määral selle aasta alguses. Selle arvel võib järgmise aasta alguses oodata ka mõningast hinnatõusu pidurdumist.