Inimesed kasutavad aina aktiivsemalt krediitkaarte
Kui veel 2015. aasta alguses ulatus krediitkaartide kasutamissagedus 3 korrani kuus, siis suveks 2017 on see kindlalt ületamas 4,2 korda. Kasvutrendi näitab nii kaartide kasutamissagedus kui ka keskmine tehingu suurus, mis hetkel ulatub 45 euroni. 71% kasutamisjuhtudest leiab aset Eestis, 29% aga toimub välismaal. Aina aktiivsemalt kasutatakse krediitkaarti ka internetiostude tegemiseks. Viimase aasta jooksul ulatus e-kanalites teostatud tehingute osakaal 30%ni, mis on Euroopas üsna kõrge näitaja. 70% krediitkaarditehingutest on teostatud endiselt makseterminalide kaudu.
„Eestlased kasutavad krediitkaarte aina aktiivsemalt. Kui varem oli see pigem välisreisi pileti ja hotelli broneerimise vahendiks, siis viimaste aastate arengutega on see muutumas oma finantside haldamise hügieenifaktoriks: krediitkaarti kasutatakse mugavusest, samuti suuremate ostude tegemiseks eesmärgiga mitte kasutada oma sääste. Arenguid toetavad ka SEB uute krediitkaartide funktsionaalsused, mis lubavad koos krediitkaardiga kasutada arvelduskontol olevat raha ning kanda krediidilimiidi oma arvelduskontole,“ kommenteerib SEB Jaepanganduse ja Tehnoloogia valdkonna juht Ainar Leppänen.
„Huvitav on samuti see, et krediitkaardid ja tarbimislaenude kasvutrend käib käsikäes deposiitide kasvuga, mis selgelt viitab sellele, et Eesti inimene läheneb oma rahalise tagavara hoidmisele teadlikult ning korraldab igapäevaseid rahaasju mitme finantstoote abil,“ täiendab Leppänen.
Teadlikku lähenemist krediitkaartide kasutamisele näitab ka see, et viimaste aastatega vähenes keskmine krediitkaartide arv ühel kasutajal 2ni. See samuti viitab asjaolule, et pankade kliendid on leidnud enda jaoks sobivad tooted ja enam ei kipu hoidma rahakotis 3-4 erinevat krediitkaarti.