"Kui Soome ja Rootsi jaoks on Eesti ehk eriline koht, siis on palju neid, kelle jaoks on Eesti vaid üks osa Baltikumist, kus pealinnaks Riia. Nii Läti kui ka Leedu on meist suuremad turud, kuigi veidi väiksema tuluga inimese kohta, aga ometi on seal rohkem tööjõudu. Sel põhjusel on meil reeglina vaja pingutada, et naabrite taustal silma paista," ütles Jegorov BNS-ile.
Ta märkis, et ehkki Eesti maksusüsteemi üks tugevusi on see, et kasumi maksustamist saab edasi lükata ehk maksustatakse vaid dividende, ei pruugi kõik investorid sellest huvitatud olla. "Kuigi meil kehtib maksuvabastus jaotamata kasumile, luuakse ettevõtteid pidades silmas pikaajalist eesmärki, milleks on kasumi teenimine ja väljamaksmine investorile," rääkis ta.
"Siinkohal ei ole kõik investorid võrdselt huvitatud meie maksu edasilükkamise võimalusest ning Läti ja Leedu saavadki pakkuda 15-protsendilist kasumimaksu. Meie aga kolmandiku võrra kõrgemat määra," ütles asekantsler. "Viis protsenti on ettevõtte kasumlikkusele küllaltki oluline tegur ka selle teadmise taustal, et üldiselt ei sea investorid sihtriigi valikul makse esikohale," lisas ta.
"Idee, millest nüüd sai värske koalitsiooni ettepanek, seisneb selles, et regulaarselt ja stabiilselt jaotatud kasumit maksustataks väiksema määraga – näiteks 14%. Samas peaks säilima ka meie süsteemi peamine eelis – et maksustatakse ainult jaotatud kasumeid. Rahvusvaheliselt üsna konkurentsivõimeline määr kehtiks vaid keskmisele kolme lõppenud aasta kestel jaotatud kasumile," ütles Jegorov.
"Seda ületavat osa maksustataks jätkuvalt 20%-ga. Detailid vajavad lihvimist, kuid võib olla kindel, et selline süsteem soodustab kasumi jaotamist senisest enam ja tõstab Eesti atraktiivsuse välisinvestorite silmis uuele tasemele. See tähendab maksulaekumistele niinimetatud positiivset riski, mis tuleneb uutest välisinvesteeringutest," rääkis rahandusministeeriumi asekantsler.
Uus valitsus plaanib kehtestada regulaarselt jaotatava kasumi korral ettevõtetele 14% tulumaksumäära. See toob valitsuspartnerite arvutuste järgi 2019. aastal eelarvesse 76 miljonit ning 2020. aastal 46 miljonit eurot tulu.