26.08.2024 Esmaspäev

Kaitsetööstuse konkursil osales rekordarv ettevõtjaid

Kaitseministeerium toetab tänavu kaitsetööstuse arendusprojektide konkursil edu saavutanud kuue Eesti ettevõtte innovaatilisi kaitsetööstustoote projekte kokku rohkem kui 700 000 euroga, et tõsta Eesti kaitsetööstuse toodete arengutaset ja rahvusvahelist konkurentsivõimet.
Kaitsetööstuse konkursil osales rekordarv ettevõtjaid
Kaitsetööstuse konkursil osales rekordarv ettevõtjaid Foto: RUP

Konkursil osales tänavu rekordarv ettevõtjaid. Kokku esitati 36 projektitaotlust 34 ettevõttelt. Kuus edu saavutanud projekti pälvivad 2024. aastal toetust kokku üle 700 000 euro. Toetussummad ulatuvad 27 000 eurost 200 000 euroni.

"Tänavune konkurss näitab, et sektoris palju suure potentsiaaliga ettevõtteid. Kaitseministeeriumile on kaitsetööstuse areng prioriteetne valdkond. Lisaks arendusprojektide konkursile jätkab ministeerium kodumaiste kaitsetööstusettevõtete toetamist, nagu näiteks eri ELi ja NATO algatuste või äridiplomaatia raames. Meie eesmärgiks on rahvusvaheliselt konkurentsivõimeline, ekspordile orienteerutud ja kõrge arendustasemega Eesti kaitsetööstus," ütles kaitseministeeriumi innovatsiooni osakonna juhataja Miiko Peris.

"Innovaatiliste kõrgtehnoloogiliste toodete väljatöötamine nõuab esiti märkimisväärseid investeeringuid, ent need investeeringud on õigete valikute korral äärmiselt hea tasuvusega ja seda mitte ainult rahalises mõttes, aga ka turvatundes ja lisandväärtuses, mida Eesti nii oma kodanikele kui liitlastele selle kaudu pakkuda saab. On väga tänuväärne, et ka Eestis on kaitsetööstuses pikk vaade ning toetatakse uudsete tehnoloogiate kasutuselevõttu. GaltTec'il on au anda oma panus Eesti tulevikku," ütles GaltTec’i tegevjuht ja asutaja Glen Kelp.

"Threod on täna globaalses ning kiirelt kasvavas varitseva õhuründemoona turul kõrgelt hinnatud stardisüsteemida tarnija ning aastatega kogutud teadmised võimaldavad meil koos kaitseministeeriumi arendusprogrammiga turule tulla strateegiliselt olulise võtmetehnoloogia ehk kanisterstardisüsteemiga. Koostöös rahvusvaheliste kaitsetööstuse partneritega on meil võimalik tulevikus pakkuda varitseva õhuründemoona terviklahendusi ja osaleda suurtes relvastusprogrammides globaalselt," ütles Threod Systems’i  tootearenduse kohusetäitja Robert Jakobson.

Esitatud projektide hulgas oli elektroonilise sõjapidamise vahendeid, UAV-d, UGV-d, õhuründemoon, meredroonid, sihikud, sütikud, droonivastased seadmed, tehisintellektipõhised analüüsi ja andmehalduslahendused, tarkvara kaugjuhitavatele relvasüsteemidele, demineerimislahendused, relvasüsteemide osad, pette- ja peibutuslahendused, uudsed varjestusmaterjalid.

Kaitsevägi pakub tootearendusel sõjalist nõu ja aitab väliteste teha.

Toetuse pälvisid: Krattworks OÜ "Dart-X loitering munition platform development" - toetus 125 775 eurot ehk 45 protsenti projekti kogumaksumusest; Threod Systems AS "Modular Multi-Canister Launcher" - toetus 199 999 eurot ehk 35 protsenti projekti kogumaksumusest; Rantelon OÜ "6-Band UAV Jammer" - toetus 27 582 eurot ehk 25 protsenti projekti kogumaksumusest.

Samuti Marduk Technologies OÜ "Passive optical drone detection platform" - toetus 93 875 eurot ehk 25 protsenti projekti kogumaksumusest; Sirentech Solutions OÜ "Euromite - development of autonomous platform" - toetus 197 685 eurot ehk 45 protsenti projekti kogumaksumusest ja GaltTec OÜ "Portable fuel cell" - toetus 68 750 eurot ehk 25 protsenti projekti kogumaksumusest.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255