Kindlustus ei tule appi, kui klient on olnud hooletu, vahendas turvafirma G4S Gildeni sõnu. Kui näiteks panna küünal akna juurde kardinate lähedale põlema, siis lõpeb see väga suure tõenäosusega põlenguga – kardin võtab tuld. Sellises olukorras on Seesami kindlustus vähendanud hüvitist ning klient on seda Gildeni kinnitusel ka väga hästi mõistnud. Gilden toonitas, et kindlustuse mõte on aidata juhtudel, kui klient on küll olnud hoolas, aga sellest hoolimata on juhtunud õnnetus.
Kindlasti ei tohiks kindlustusse suhtuda nii, et vahet pole, mis ma teen, kindlustus ju maksab kinni,
täpsustas Gilden.
Tulekahju puhul ei ole probleemiks ainult vara häving. Kodu põlemine on raske kogemus, sellega kaasnevad mitmed kulud ja keerulised emotsioonid. Gildeni sõnul on tulekahjudega seonduvad kahjujuhtumid väga kulukad ja keerulised.
"Oleme aastate jooksul puutunud kokku nii mõnegi perega, kelle kodu on tulekahju tõttu kannatada saanud. Näeme, et see on emotsionaalselt nende jaoks ikka väga raske," meenutas Gilden.
Ka G4S-i standardlahenduste divisjoni direktori Tarmo Pärjala sõnul kaasneb tulekahjuga emotsionaalne trauma, millest taastumine võib võtta aastaid.
"Tegelikult ei kujuta inimesed ette, mis see tähendab, kui enamik või kõik asjad maha põlevad ning need tuleb välja vahetada," märkis Pärjala. "Kõik, mis kodus on, alates sööginõudest ja lõpetades suure mööbliga, tuleb uus osta. Need asjad olid soetatud aegamööda, kuid nüüd tuleb need kõik osta korraga."
"Kindlustama peaks seda, mille hävinemisega me toime ei tule," selgitas Pärjala. "Kui telefon kukub maha, siis põhimõtteliselt saab uue osta. Võib-olla ei saa kohe soetada samaväärset, kuid elu läheb edasi. Aga kui maja maha põleb, siis on tegemist kuluga, mida ei ole nii-öelda tagataskust võtta."
Gilden rõhutas, et ebameeldivuste vältimiseks peaks kindlasti veenduma, et sõlmitaval kodukindlustuse poliisil oleks ka varakindlustus. Vastasel juhul hüvitab kindlustus ainult hoone, mitte kodus hävinud vara. Teine oluline punkt on veenduda, et kindlustatud oleks ka abihooned. Enamik kindlustusseltse pakuvad poliisi, millega on kuni 20-ruutmeetrised hooned automaatselt kindlustatud, kuid igaks juhuks tuleb see alati üle täpsustada.