"Lisaks mõjub see inimeste elujärjele halvasti. Aga ma tuletan meelde, et Reformierakonna lubadustes oli see kõik sees ning see on küll erakond, kes kipub oma lubadusi teostama," vahendas ERR-i uudisteportaal Vikerraadio saadet".
IRL-i endise esimehe sõnul on tal aga kummastav lugeda pahameelt selle suhtes, mida Reformierakond uues valitsuses teeb, sest tähelepanelikult nende programmi lugedes üllatusmoment puudunuks. Mõned punktid koalitsioonileppes, nagu lastetoetuste tõus või üksikvanemate elatusrahafond, on Laari sõnul konkreetselt sõnastatud ning need tehakse suurema tõenäosusega ka ära.
"Need asjad, kus on kirjas "analüüsime", "parandatakse", "suurendatakse", jäävad küll tegemata. Tõlge on see, et keegi küll tegi selle ettepaneku, aga mina seda küll teha ei kavatse," lausus ta.
Laar rääkis, et kui tema 1990. aastatel kaks korda valitsust moodustas, siis sekkus ta vajadusel koalitsioonipartnerite valikutesse ministrite määramisel. Samas toonitas ta, et igal peaministril on oma stiil. "Ma ei taha õpetama hakata, aga mina koostasin valitsust nii, et partnerid paneks välja oma kõige tugevamad tegelased, kes julgeks peaministrile vastu vaielda. Kui vaidlust ja õiendamist valitsust pole, siis on see surnud valitsus," märkis Laar.
"See on stiili küsimus. Ma ei hakka halvustama, mis on õige ja mis parem. Lihtsalt on tehtud teistmoodi," ütles kunagine valitsusjuht.
Rääkides hiljuti moodustatud kolmikliidust, siis põhimõttelisi muudatusi Laari hinnangul ei paista. "Eks see on see, mida ka hääletati. Valimistulemus ja see mandaat, mille Reformierakond sai, oli lihtsalt selline."
Küsimusele, miks läheb just Reformierakonnal valimistel hästi, vastas Laar, et see partei valdab poliittehnoloogiat kõige paremini. IRL-i tugevuseks pidas ta oskuslikku läbirääkimisvõimet. "Meie lubadusi on lepingus palju. Ei ole põhjust nuriseda."
Laar, kes elas kolme aasta eest üle ränga insuldi, hindas oma tervist samm-sammult paremuse poole minevaks. "Võib-olla päris tantsupõrandale ei kipuks. Kõige tähtsam on lootust mitte kaotada."