"Tänan partnerorganisatsioone väga põhjaliku töö eest, mida paljud neist on juba teinud, et oma valdkonna nakkusohutuse reegleid välja arendada. Meie ühine soov on Eesti elu võimalikult avatuna hoida ning et kõik sektorid saaksid sellest avatusest kasu. Selleks on tarvis nii ettevõtjate, kultuurivaldkonna kui kodanikuühiskonna tuge ja abi," ütles peaminister Kaja Kallas. "Just neil, kes on kriisis kõige rohkem kannatada saanud, on kõige täpsem nägemus sellest, kuidas tegevusi korraldada nii, et koroonaviiruse leviku riskitase püsiks Eestis võimalikult madalal," lisas ta.
Valdkondlikud käitumisjuhised on juba koostanud näiteks Eesti Kaupmeeste Liit, Eesti Hotellide ja Restoranide Liit ning Eesti Spaaliit, Turundajate Liit, Eesti Konverentsibüroo, Eesti Näitused ning Eesti Turismifirmade Liit.
Kohtumisel rõhutasid organisatsioonide esindajad, et kõige tähtsam on nende jaoks töötada katkestusteta, võimalus oma tegevusi pikaajaliselt planeerida ning laussulgemisi vältida. Muu hulgas väljendati valmisolekut aidata kaasa vaktsineerimissõnumite levitamisele. Peaminister omakorda kutsus osapooli üles julgemalt jagama oma valdkonna parimaid kogemusi ja praktikaid.
Osapooled leppisid kokku, et riigikantselei eestvedamisel luuakse ühtse visuaaliga lihtsad ja arusaadavad plakatid valdkondlike käitumisjuhistega, et nii kliendil kui töötajal oleks kergem nendes orienteeruda.
Juunis riigikantselei poolt läbiviidud COVID-teemaline uuring näitas, et 51 protsenti inimesi olid riskitasemete süsteemist teadlikud. Lisaks kõlab üha rohkem valge raamatuga seotud sõnumeid ka ürituste korraldajate ja erialaste ettevõtjate liitude kommunikatsioonis.
Kohtumises osalesid Eesti Etendusasutuste Liidu, Eesti Filmi Instituudi, Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu, Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse, Eesti Kaupmeeste Liidu, Eesti Olümpiakomitee, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja, Eesti Spaaliidu, Eesti Turismifirmade Liidu, Eesti Tööandjate Keskliitu, Music Estonia, Muuseuminõukogu ja Turundajate Liidu esindajad.