Näiteks 75-eurose arve puhul oleks mõju alla 7 euro. Väiksemate arvete puhul veel väiksem, suuremate tarbijate jaoks suurem, aga jääks ikkagi kümnendiku juurde,
kirjutas minister sotsiaalmeedias.
Mure energiahindade mõju pärast on tema sõnul suur ning tuleb leida lahendus, mis kõige kiiremini ja kõige täpsemalt annab tuge nendele, kellel vajadus praeguses olukorras kõige teravam. "Kõige halvem on, kui loome näilise olukorra, kus justkui oleks midagi tehtud, maksuraha põleb selle tulemusel hooga, aga mõju hädas olevatele inimestele on üliväike," toonitas ta.
Näilise asja asemel on ministri sõnul paljudel vaja reaalset tuge, osutades tänavu oktoobri lõpus otsustatud väiksema sissetulekuga inimeste toetusmehhanismile. "See annab tuge mitte ainult elektri hinnašoki leevendamiseks, vaid ka gaasihindade lakke hüppamise tõttu hädas olevatele peredele," märkis Pentus-Rosimannus.
"Kui vaja, tuleb loodud lahendus kiiresti üle vaadata. Vajadusel muuta kriteeriume, kellel on õigust toetust saada," lisas ta.
Samas lühiajalise leevenduse kõrval peab ministri vaates olema lahendus praeguse probleemi põhjusele. "Meie regiooni peamine pudelikael on tootmisvõimsuste vähesus. Võime järgmise viie aasta eelarve kõik toetusteks laiali jagada, aga kuni algpõhjus jääb tähelepanuta, ei muutu olukord paremaks," nentis ta.
"Seda valdkonda veab majandusminister, kellel küllap on käed-jalad tööd täis, ja vast saame varsti ettepanekutest kuulda," lisas Pentus-Rosimannus.
Lahendusena taastuvenergia võimsuste loomise kiirendamisele näeb rahandusminister omalt poolt näiteks Liivi tuuleparki, millega oleks tema sõnul võimalik kiiresti edasi liikuda. "Kahe riigifirma, Eleringi ja Eesti Energia vahelise piinliku kohtuvaidluse lõpetamine annaks võimaluse Tootsi tuulepargiga alustada," lisas ta.
Teiseks tuleks tema sõnul kiiresti rakendada alternatiivsete tootmisvõimsuste ja väikeste tootmislahenduste toetamise programm ning kolmandaks energiasäästu investeeringute programm, sealhulgas kiired investeeringud soojustamisesse ja energiatõhususse.