Danske Banki Eesti filiaali juht Aivar Rehe iseloomustas Eesti panganduse lähitulevikku tiheneva konkurentsiga laenuklientide ja laenutingimuste pärast. Ta tõi välja, et kõikidel siinsetel pankadel on väga hea tasakaal laenudes-hoiustes. "Otse öeldes oleme ka mõneti ülelikviidsed," sõnas Rehe. Siiski on pangad pärast kriisi ettevaatlikud ja äraootavad ja sama lugu on potentsiaalsete laenajatega.
Eesti ettevõtlusele annavad alanud aastal tooni stabiilsus, aga ka väliskapitali ja inimeste jätkuv lahkumine Eestist. "Kui me oleme majandus, mis kasvab tempoga null koma midagi, siis me ei ole ahvatlev välisinvestoritele ja võime tõdeda veelgi lahkujaid. Peame ennast muutma," ütles Rehe. Ta nentis, et kui natuke ette kiigata, siis võib ka uuel aastal oodata lahkujaid. Samas toonitas ta, et lahkujad ei lähe siit koos turu ja turuosaga, mis tähendab, et asemele tulevad valdavalt kohaliku kapitaliga ettevõtjad ja see on jällegi uus võimalus investeeringute kasvu oodata järgmisel aastal.
Järgmisel kuul Vahur Kraftilt Nordea Eesti filiaali juhi ameti üle võtva Andreas Laane sõnul eristub Eesti euroala riikide hulgas investeeringute kiire taastumisega positiivses võtmes. "Tuleb arvestada, et Eesti ettevõtete investeeringud on jõudnud kriisieelse kõrgtaseme lähedale, mistõttu on raske mahu kasvuga üllatada," sõnas ta.
Väliskapitali iseloomustab Laane sõnul pragmatism. Raha voolab riikidesse, kust loodetakse konkurentsivõimelist tootlust. Kuigi Eesti ettevõtete kasumlikkus on püsinud hea, elavneb investeeringute kasv Eestis Laane hinnangul pigem järgmisel, 2015. aastal.