"Aktiivne kurss on jätkunud: asukoht, asukoht, asukoht. Seda parafraseerides võib öelda arendused, arendused, arendused," ütles Uus Maa juhatuse liige Eve Soppe pressiüritusel. Tema sõnul näeb Tallinna kõrval aktiivsena veel Tartut ja Pärnut. "Näeme kogu Eesti kinnisvaraturul väikest kasvu, esimese poolaastaga võrreldes ootuspärane 5,6% ning eelneva aasta teise poolaastaga võrreldes marginaalne 2,1%," märkis ta.
"Turg jätkub stabiilselt, näeme, et ruutmeetri hind on tõusnud buumiaegsele tasemele, aga tehingute arv ei ole jõudnud järele. Ei saa öelda, et on otsene buum, näeme pigem arendajate konservatiivsemat tegutsemist," ütles Soppe.
Ostu-müügitehingute arv mullu teises poolaastas kasvas, esimese poolaastaga võrreldes ligi 14%. "Näeme, et uute müügikorterite valmimine ja nende rohkus on jätkuv trend, ligi kolmandik tehingutest Tallinnas toimus uute korteritega," sõnas Soppe.
Üüriturul jäid hinnad ja nõudlus teises poolaastas püsima, jätkus ka sisseränne Tallinnasse. "Kui me räägime, kuidas ja kes mõjutab üüriturgu, siis räägime sisserändest. Valdavalt mõjutab sisseränne üüriturgu, mitte korterite ostu. See ei ole väga jätkusuutlik ning prognoosime hinnataseme langust," märkis Soppe.
Uute korterite üürihinna tase on väga kõrge. “Hea liikuvusega äärelinnade üürihind jääb veidi alla kesklinna korterite hindadele, lähivaldades prognoosime uute kortermajade ehitamise jätkumist,” ütles Soppe. Aktiivseimalt on esindatud Rae vald, Laagri ja Saku.
“Näeme aga, et valdadel on rangemad nõuded hoonestuse planeerimisel, rohkem on läbimõeldust, paremat planeeringut näiteks haljastuse ja parkimiskohtade osas,” ütles Soppe. "Linnas kogenud arendajad liiguvad ka lähivaldadesse."