27.10.2020 Teisipäev

Uus piirang sunniks baare varem sulgema

Kuna öine alkoholimüügi piirang ei ole viiruse leviku takistamisel piisavalt tõhus, plaanib valitsus karmistada alkoholiseadust nii, et oleks võimalik meelelahutuskohtades ja toitlustusasutustes pärast keskööd ka kohapeal vägijookide tarvitamist piirata, kirjutab Postimees. 

Uuest piirangust kinnipidamist hakkaksid kontrollima kohalik omavalitsus ning politsei- ja piirivalveamet.
Uuest piirangust kinnipidamist hakkaksid kontrollima kohalik omavalitsus ning politsei- ja piirivalveamet. Foto: pixabay

Baaride enda hinnangul sunniks piirang neid uksi varem sulgema. Sisuliselt tähendaks piirang, et oleks lõpp JOKK-skeemidel: näiteks ei saaks peolauda enne keskööd täis osta, poleks võimalik korgimaksu eest kaasatoodud jooke juua ega ka pärast keskööd talongidega alkoholi lunastada. Baarid saaksid küll uksed lahti hoida, kuid tegelikult poleks sellel mõtet. Uste kauem lahti hoidmine, et kliendid saaksid oma pudeleid silmitseda või teed juua, tulu ei too, tõdeb Postimees. 

Eelnõu puhul torkab silma, kui kiiresti püütakse seda valmis teha. Kiireloomulisuse tõttu paluti majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumil seadus ette valmistada ja valitsuskabinetile esitada kahe nädalaga ehk käesolevaks neljapäevaks. Eelnõu kooskõlastamiseks andis majandusja taristuminister Taavi Aas Keskerakonnast osalistele ja huvigruppidele aega kolm päeva.

Uuest piirangust kinnipidamist hakkaksid kontrollima kohalik omavalitsus ning politsei- ja piirivalveamet. Tallinna munitsipaalpolitsei ameti (mupo) juhataja Aivar Toompere sõnul annaks uus piirang võimaluse ka tavainimesi trahvida.

Kui kuskil toitlustuskohas või mingis istumiskohas on inimesed laua taga ja kõik tarbivad pärast keskööd, siis tegelikult me saaksime neid kõiki karistada. Ja kui nüüd veel keegi ka baarist müüb, siis ka ilmselt seda baaripidajat,

ütles Toompere.

 Aivar Toompere ütleb justkui baaripidajatega ühest suust, et palju mõistlikum oleks kehtestada lahtiolekuaja piirang.

«Praeguses olukorras, kus me tahame, et inimesed ei koguneks niiviisi ja ninapidi koos ei oleks, võiks ju vaadata Euroopa poole, kus pannaksegi need asutused teatud kellaajast kinni. Olekski kõik, ei saakski inimesed enam koguneda ja olekski probleem lahendatud. Ei peaks tõestama, kas keegi müüs kellelegi, kas keegi tarbis või ei tarbinud. See on tohutu ressursi raiskamine, kui käia ja kontrollida ja kui karistada saab ikkagi ainult sel juhul, kui tarbimise akt on fikseeritud,» arvas Toompere.

Kokkuvõtteks nendib ta, et suureneva töökoormusega tuleb juurde ka rohkem võimalusi inimesi paremini korrale kutsuda.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255