"Eesti ärkas natuke hilja," ütles Ratso. "Euroopa seadusandlust on võimalik mõjutada, kui heade ja kaalukate argumentidega õigel ajal sekkuda."
Arutelu direktiivi üle algab tavaliselt ligi kaks aastat enne vastuvõtmist. Enne eelnõu välja töötamist tehakse mõju uuring, millega kaasneb internetis peetav avalik konsultatsioon. "Kui uuring annab positiivse vastuse, mis võib võtta terve aasta, alles seejärel jõuab eelnõu komisjoni, kes omakorda töötab teemaga ligi aasta," rääkis Ratso. Ta lisas, et igas etapis on võimalik eelnõu mõjutada.
"Eesti on alates menetluse algusest enda seisukohtade eest seisnud," ütles rahandusminister Jürgen Ligi lehele. "Me pole Saksamaa, kellel on lihtne ennast kuuldavaks teha ja liitlasi leida, aga siiski hääletasime koos Ungariga vastu."
"Direktiivi reklaamitakse loosungitega, mis kuulutavad võitlust liigse bürokraatiaga, kuid meie puhul need lihtsalt ei kehti. Tegime oma süsteemi muudatused juba ammu ära," rääkis Ligi.
Euroopa Parlamendi ja Nõukogu poolt vastu võetud direktiiv 2013/34/EL puudutab finantsaruannete ja konsolideeritud finantsaruannete lihtsustamist ning auditeerimiskohustust. Selle kohaselt vabastatakse väikekontsernid konsolideeritud finantsaruannete ja konsolideeritud tegevusaruande koostamise kohustusest. Liikmesriigid võivad vabastada keskmise suurusega kontsernid konsolideeritud finantsaruannete ja konsolideeritud tegevusaruande koostamise kohustusest.
Eesti on direktiivi vaidlustanud Euroopa Kohtus.