Ametiühingute keskliidu esimees Harri Taliga ütles, et sellise arusaamaga, nagu otsitaks üleriigilise alampalga tõusu asemel nüüd muud kokkulepet, tööandjad ja ametiühingud esmaspäeval küll lahku ei läinud.
"Me otsime küll paindlikke võimalusi sõlmida palgaleppeid pigem sektorite tasandil, aga see ongi sektori tasandi kokkulepete teema ja kindlasti see ei tähenda, et üldist alampalka ei ole või ei saa kokku leppida," lausus ta.
Ametiühingute keskliidu esimehe sõnul võib tegemist olla infomüraga. "Meie sõnum oli küll väga selge. Seal on nii-öelda võimalikud variandid, kuidas üht või teist või kolmandat lahendust saavutada, aga mitte küll niimoodi, et üldse see [alampalga tõstmise] teema laiemalt päevakorrast maas oleks."
Taliga rääkis, et seaduse järgi kehtestab üleriigilise alampalga valitsus ja seni on valitsus seda teinud lähtuvalt tööturu poolte kokkulepetest. "Kui meie ütleksime, et see ei ole meie jaoks teema, siis valitsusel pole võib-olla ka otsest huvi seda alampalka tõsta. Seda ei saa käsitleda nii, et sel teemal enam üldse ei räägita."
Taliga sõnul sõltub läbirääkimiste jätkumise aeg sellest, millal tööandjad esmaspäeval arutatud küsimustes tööandjate keskliidu volikogult vastused saavad. "Täna leppisime kokku küll, et kõnelused jätkuvad, kuid ei pannud paika järgmise kohtumise kuupäeva."
Kokkuvõtvalt märkis Taliga, et lisaks alampalgale rääkisid ametiühingud ja tööandjad kohtumisel laiemalt mõlemat poolt huvitavatest teemadest, kõne all oli näiteks sotsiaalkindlustuse tuleviku küsimus, kollektiivlepingute temaatika ja avaliku teenistuse reformimine. "See teemade ring oli üsna ulatuslik," lausus ta.