"Selleks, et spordiklubid oma käitumist muudaksid, panustame sel aastal teavitustöösse – oleme avaldanud juhised oma veebilehel, kohtunud nii EOK kui spordivaldkonna alaliitudega ja probleemi selgitanud," ütles MTA avalike suhete juht Rainer Laurits BNS-ile.
"Lisaks osaleme Spordikoolituse ja Teabe SA korraldatud maakondlikel teabepäevadel, kus räägime stipendiumite maksmisest ja tulumaksusoodustusega nimekirja kuulumise reeglitest. Pooltes Eesti maakondades on koolitused juba toimunud ja teistes toimuvad augusti-septembri jooksul," lisas ta.
"MTA kontrollib eeskätt neid spordiklubisid, kelle maksukäitumises ei ole muudatusi näha," ütles Laurits.
Hoolimata MTA püüetest lahendada spordivaldkonnas levinud töötasude stipendiumitena maksmise probleem, pole pingutused aastaga oluliselt situatsiooni parandanud – töölepinguga inimeste arv on kasvanud aastaga 13 protsenti.
Kui möödunud aasta esimesel poolaastal töötas MTA andmetel spordivaldkonna mittetulundusühingutes keskmiselt 742 inimest, siis käesoleval aastal on nende hulk kasvanud 13 protsenti 852 inimeseni. Palgafondi maht kasvas 18 protsenti 4,5 miljonini ja keskmine palk 7 protsenti, ulatudes 680 euroni.